• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

cinayetinde şok detay! Okurken kanınız donacak

'da üniversite öğrencisi 'in öldürülmesine ilişkin savcılığın hazırladığı iddianamede, daha önce bilinmeyen bir detay ortaya çıktı. İddianamede, raporuna göre katil zanlısı 'nın Pınar Gültekin'i yaşıyorken diri diri yakılmış olabileceği belirtildi. Gültekin'in, Avcı'yı sürekli eşine şikayet etmekle tehdit ettiği, çıplak görüntüleriyle şantaj yaptığı iddialarının da doğru olmadığı tespit edildi.

Pınar Gültekin cinayetinde şok detay! Okurken kanınız donacak

SABAH

10.10.2020, 15:59

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşi bir şekilde öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanmış, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı'nın da "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, tüyler ürperten olaya ilişkin yeni bilgiler günyüzüne çıktı.

ADLİ TIP'IN TESPİTİ

İddianamede, adli tıp raporuna göre kayıtlı bilgiler, cesedin bulunduğu ortam, bulunuş şekli, olay yeri inceleme bulguları, otopsisinde tiroit kartilajda kırık ve çevresinde kanama benzeri görünüm tespit edildiği belirtildi.

Adli tıp raporunda, "Kişinin ölümünün boyuna basıya bağlı mekanik asfiksi (oksijen yetersizliğinden ileri gelen boğulma) sonucu meydana gelmiş olabileceği gibi boyuna bası eylemi sonrası kişi yaşıyorken yakılmasına bağlı da ölümün meydana gelmiş olabileceği" kaydedildi. Mevcut verilerle bu mekanizmalar arasında tıbben ayrım yapılamadığı bildirildi.

SAVUNMASI İFTİRA ÇIKTI

İddianamede ayrıca, Gültekin'in kendisine sürekli cep telefonuyla mesaj atıp eşine şikayet etmekle tehdit ettiğini söyleyen sanığın bu iddiasının doğru olmadığı dile getirildi. Sanık Avcı'nın iddiaları üzerine telefon ve sim kart üzerinde inceleme yapıldığı ve Gültekin tarafından Avcı'ya gönderilmiş herhangi bir mesaj kaydı olmadığı aktarıldı. Gültekin'in Avcı'ya çıplak görüntülerinin olduğu videoları gönderdiği iddiasının da aynı şekilde boşa çıktığı, Gültekin tarafından gönderilmiş herhangi bir video ve resim içeriği olmadığından, sanığın bu konulardaki savunmasına itibar edilmediği vurgulandı.

Pınar Gültekin cinayetinde detaylar ortaya çıktı! O gün bağ evinde neler yaşandı? Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme! Katil Cemal Metin Avcı için istenen ceza belli oldu! Pınar Gültekin'i öldürmüştü! O caninin boşanma davası başladı Pınar cinayetinde bomba iddialar! Gece yarısı yapılan kritik telefon görüşmesi Pınar Gültekin'in acılı babası konuştu: Bu cinayet değil bir vahşettir!

Pınar Gültekin cinayetinde şok detay! Okurken kanınız donacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA