• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fuar'ın bu yılki onur konuğu Avusturya

14.04.2011, 00:00 Güncelleme Tarihi: 14.04.2011,16:14

Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Heidemaria Gürer, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) bu yılki onur konuğunun Avusturya olacağını ve çok sayıda firma temsilcisi ile hükümet yöneticisinin fuarın açılışına geleceğini söyledi. Büyükelçi Heidemaria Gürer, İzmir Valisi Cahıt Kiraç'ı ziyaret etti. Vali Kıraç, Büyükelçinin Türkiye'de 4 yıldır görev yaptığını, Türkiye'nin bir çok ilini gezdiğini söyledi. Büyükelçi'nin eşinin İzmirli olduğunu ve sık sık İzmir'e tatile geldiklerini belirten Vali Kıraç, ''Büyükelçinin eşi şu anda Avusturya'da çalışıyor. Büyükelçi ise İzmir'de, yer değiştirmişler. Yaz aylarında İzmir'e kendilerini davet ettim'' dedi. Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer ise İEF'nin bu yılki onur konuğunun Avusturya olacağını, bu konuda temaslarda bulunmak üzere İzmir'e geldiğini söyledi. Fuarın açılışına bir Başbakan Yardımcısı, Viyana Belediye Başkan yardımcısı ve hükümet yöneticileri ile çok sayıda işadamının geleceğini belirten Gürer, düzenlenecek workshoplarda Türk ve Avusturyalı işadamlarının buluşacağını ifade etti. Özellikle turizm, çevre ve şehir planlaması gibi alanlarda işbirliği yapılabileceğini belirten Gürer, 5 workshop düzenleneceğini ve 100'e yakın firma temsilcisini Fuara beklediklerini sözlerine ekledi. Ziyarette Avusturya'nın fahri konsolosu Ülkü Caner de bulundu. Vali Kıraç, Büyükelçiye üzerinde İzmir'in simgesi saat kulesi olan gümüş tabak hediye etti.

Fuar'ın bu yılki onur konuğu Avusturya haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN