• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Egeli sanayiciler "marka"ya yoğunlaştı

Egeli sanayiciler markaya yoğunlaştı

04.02.2013, 00:00

Ege Bölgesi Sanayi Odası, KOBİ Okulu eğitim programı kapsamında üyelerine yönelik "Markalaşma ve Marka Yönetimi" konulu eğitim semineri verdi. Özkan Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Memet Özkan'ın verdiği seminerde oda üyelerine markalaşmanın önemi anlatıldı. Giderek keskinleşen bir rekabet ortamında farklı olmanın avantaja dönüştüğünü vurgulayan Memet Özkan, "Günümüzde çok sayıda ürün ya da hizmet, aynı oranda kaliteli, ucuz, her yerde ve her zaman bulunabilir, benzer işlevsel yeteneklere ve cazip tasarım özelliklerine sahiptir. Farklılıkların giderek azaldığı böylesine bir rekabet ortamında, müşteri nezdinde tercih edilen ve kalıcılığı olan pozisyonlara sahip olabilmek için markalaşma ve marka yönetimi ön plana çıkar" dedi.

Küresel rekabet

Günümüzde klasik rekabet parametrelerinin geçerliliğini hızla yitirdiğini vurgulayan Memet Özkan, piyasadaki ürün ve hizmet çeşitlerinin artmasına rağmen, ürün ya da hizmet başına düşen birim müşteri sayısının ve karının giderek azaldığını belirtti. Özkan, "Bu yüzden yaşanan sorunlara ve karşılaşılan fırsatlara bu güne kadar olduğu gibi üretim ya da satış gözlüğü ile değil pazarlama gözlüğü ile bakmak zorunluluk haline gelmiştir" dedi. Eğitimde oda üyelerine küresel rekabet alanında markalaşmanın önemi, markalaşma yol haritası, markalaşma sürecinde dikkat edilmesi gerekenler dünyadan ve Türkiye'den örneklerle anlatıldı.

Egeli sanayiciler "marka"ya yoğunlaştı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN