‘Dünyada Türk rüzgarı esecek’

Giriş Tarihi:12.08.2017, 23:20 Güncelleme Tarihi:12.08.2017, 23:20

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye Tanıtım Grubunun Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelik"in Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğine dikkati çekti. Yıllardır 15 farklı tanıtım grubuyla birbirinden bağımsız strateji, bütçe ve önceliklerle devam eden ihraç ürünlerinin tanıtım faaliyetlerinin artık güç birliği, ortak akıl ve stratejiyle Türkiye Tanıtım Grubu aracılığıyla yürütüleceğini aktaran Zeybekci, "Bugün ülkesinin imajını, rüzgarını arkasına alamayan şirketler ve ekonomiler de başarılı olamıyor. Türkiye Tanıtım Grubu, ihracatımızın ve üretimimizin tüm unsurlarını bir araya getiren ve ortak akıl çerçevesinde faaliyetlerin planlanacağı etkin bir unsur olacak" dedi.

Önümüzdeki dönem dünyada Türk rüzgarı estireceklerini belirten Zeybekci, "Sektörlerimizi, markalarımızı, başarılarımızı ve iddiamızı her yerde görünür kılacağız. Arkasına düzenli, sürekli ve bir stratejiye dayalı tanıtım ve imaj rüzgarını alan ihracatımız ve artacak yabancı yatırımlar öncü bir rol üstlenecek, ülkemizin gerçek potansiyelinin hayata geçirilmesine katkı sağlayacaktır. Tüm çabamız dünyanın her köşesinde eline bir ürün alan tüketicinin şunu görmesidir: Made in Türkiye" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.