• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çeyiz ve konut hesabına 460 milyon liralık destek

Ev alacaklara ve evleneceklere destek amacıyla yaşama geçirilen Konut ve Çeyiz Hesabı'ndan ilk ödemeler yeni yıldan önce yapılıyor. Devlet katkısı 25 bin liraya çıkan konut hesabına ilişkin müjdeli haber Hazine ve Maliye Bakanı 'tan geldi.

Çeyiz ve konut hesabına 460 milyon liralık destek
Giriş Tarihi: 3.12.2019

Bakan Berat Albayrak, konut hesabı kapsamında 3 yıllık tasarruf süresini yakın zamanda dolduran katılımcılara ödemelerin yıl sonuna kadar başlayacağını söyledi. Bakan Albayrak, "Sistemde yaklaşık 7 bin katılımcımız ve 110 milyon liralık birikmiş tasarruf bulunuyor" dedi. Evlenmeye hazırlanan gençlere destek için üç yıl önce yaşama geçirilen çeyiz hesabı da binlerce gencin yüzünü güldürdü. Evlenecek çiftlere destek amacıyla 9 bin liraya çıkarılan çeyiz hesabına katılımcı sayısı da 20 bine ulaştı. Devlet hem konut hem de çeyiz hesabına bu yıl yaklaşık 260 milyon lira destek sağlarken, konut hesabına yapılacak asgari ödeme tutarı 2020 başından yeniden değerleme oranına göre artırılacak.

HAZAL ATEŞ

Çeyiz ve konut hesabına 460 milyon liralık destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA