• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Retro Festivali'ne yoğun ilgi

Bu yıl 2'ncisi düzenlenen İzmir Retro Festivali'nde, İzmir Kültür Antika ve Sanat Derneği'nin (İKASED) bulunduğu stantta, paha biçilemeyen, birbirinden değerli eserler sergilendi. Dernekte aktif olan sanatçılar tarafından üretilen ve üzerlerinde İzmir'in tarihi yansımalarının bulunduğu minyatür, testi, tablo, çini, ebru ve naht sanatı ürünleri, festival ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

İzmir Retro Festivali'ne yoğun ilgi

Alsancak Garı'nda bu yıl 2'nci kez düzenlenen İzmir Retro Festivali'nde, retro ve vintage ürünler sergilenirken, farklı etkinlikler yapıldı. 5 günün ardından bugün sona eren festivalde, İzmir Kültür Antika ve Sanat Derneği (İKASED) sanatçılarının ürettiği, paha biçilemeyen eserler, İzmirlilerden yoğun ilgi gördü.

İzmir Retro Festivali'ne yoğun ilgi

Kentin tarihi yansımalarının bulunduğu minyatür, testi, tablo, çini, ebru ve naht sanatı ürünleri garın içinde bulunan bekleme salonunda sergilendi.

İzmir Retro Festivali'ne yoğun ilgi

'KAYBOLAN SANATLARI YAŞATMAK İÇİN BURADAYIZ'
Geçen yıl düzenlenen İzmir Retro Festivali'ne de katıldıklarını aktaran dernek üyesi Aygün Selvitopu, bu sanatları yaşatmayı amaçladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

İzmir Retro Festivali'ne yoğun ilgi

"Biz burada sanatımızı tanıtırken kendimiz de uygulama yapıyoruz. Uygulamalarımızı ilgiyle takip ediyorlar. Ebru sanatı, naht sanatı gibi uygulamalarımızı yaparken seyircilerimiz çok oluyor. Burada yapılan el sanatları aynı zamanda kaybolan sanatlar. Bizler dernek olarak bu sanatları yaşatabilmek için bir aradayız

İzmir Retro Festivali'ne yoğun ilgi

İlgi duyan gençlerimizi de yanımıza çekeceğimizi umarak bu sanatlara devam edilmesini sağlamak istiyoruz. Kullandığımız malzemeler ise tamamen doğal malzemeler. Özellikle minyatürde altın varakla çalışıyoruz."

 • SON DAKİKA