• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tacizci öğretmene 15 yıl hapis cezası

Tacizci öğretmene 15 yıl hapis cezası

09.01.2018, 22:52

İzmir'in Bornova ilçesinde ortaya çıkan cinsel istismar olayında, yargılama sonucu sanık öğretmen Yalçın K, 4 zihinsel engelli öğrenciye 'cinsel saldırı' suçundan 15 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cumhuriyet Savcısı Cevdet Aydemir'in hazırladığı iddianameye göre, Bornova Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören zihinsel engelli 23 yaşındaki Özlem N'nin, 2014 yılı sömestr tatilinde, evinde bulunduğu sırada, evdeki iki muhabbet kuşunun gagaları ile birbirleriyle oynadığını görüp annesine, 'Ben de öğretmen Yalçın K. ile böyle öpüşüyorum' şeklinde söylemesi üzerine, anne durumu Bornova Halk Eğitim Merkezi yetkililerine bildirdi.

TAKİBE ALDILAR

Yalçın K'yi takibe alan kurs yetkilileri, başka öğrencilere de tacizde bulunduğunu belirledi. Hakkında dava açılan Yalçın K. toplamda 15 yıl 3 ay hapis cezası alırken, hakim tutuklanmasına karar vermedi. Karar Yargıtay tarafından onanırsa sanık Yalçın K. cezasını çekmek için tutuklanacak.

Tacizci öğretmene 15 yıl hapis cezası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN