• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yakışıklı dolandırıcı

Yakışıklı dolandırıcı
Giriş Tarihi: 11.7.2019

Haberdeki fotoğraflara bir bakın. Avrupai görünümlü bir erkek. Yanında sarıldığı sokak köpekleri... Onları besliyor, koruyor değil mi? Bir de üzerine güzel gülümseyerek güven veriyor, daha da ne olsun! Ancak Aydınlı , 'ın "görsel bir yalan" kurguladığını ve "hayvanları tedavi ettiriyorum" diye topladığı paralarla 6 milyonluk vurgun yaptığını öne sürdü

Sokak hayvanlarının tedavisini yaptırmak amacıyla vatandaşlardan para toplayan Gökçer Korkmaz'ın, 6 milyon liralık servet sahibi olduğu ileri sürüldü. Aydınlı hayvansever Fırat Sert'in, banka dekontunu delil olarak sunarak yaptığı suç duyurusunun ardından Korkmaz hakkında Yardım Toplama Kanunu'na muhalefet suçundan idari yaptırım uygulanmasına karar verildi.KAMPANYAYI SÜRDÜRDÜ

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde yaşayan 35 yaşındaki Gökçer Korkmaz, sokak hayvanlarına bakabilmek için üniversiteyi bırakmasıyla birçok habere konu oldu. Fırat Sert, hayvansever aktivist olarak bilinen Korkmaz'ın sokak hayvanlarını tedavi ettirme bahanesiyle sosyal medya hesaplarında vatandaşlardan yardım talebinde bulunarak yasa dışı olarak şahsi hesabında para topladığını öne sürdü. Sert, Korkmaz'ın, sokak hayvanlarının tedavilerine yetecek miktarda para toplanmasına rağmen yardım kampanyasını sonlandırmadığı iddia etti. Aydınlı hayvansever, Korkmaz'ın 6 milyona yakın servetin sahibi olduğunu söyledi.

BAŞKANDAN TEPKİ

Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı da, "Gökçer ile 2 yıl kadar önce toplantı yaptık. Bizden sokak hayvanlarına bakmak için yer talep ettiler. Kendilerine yer tahsis ettik. Bir 2 ay çok güzel çalıştılar, ondan sonra işin peşini bıraktılar. Gökçer ve arkadaşları gelmeden önce burada bu kadar çok köpekte yoktu. Gökçer burada kendine yaşam alanı da yaptırdı, ama oraya gelmiyor" demişti.'İŞE 1 AY GELDİ'

Kırklareli Belediyesi yetkilileri, "Hayvanların tedavisiyle ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı başkanımız, Korkmaz'ı danışmanı olarak iki yıl önce işe aldı. Fakat Korkmaz bir ay bile belediyede çalışmadan işten ayrıldı. Yaklaşık bir buçuk yıldır kendisini görmedik. Kırklareli'nden başka bir yere gittiğini duyduk. Dolandırıcılıkla ilgili iddialar bizim de kulağımıza geldi" dedi.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ

Korkmaz'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımları dedektif gibi takip ederek şahsi hesabına yatırılan paraların banka dekontlarını ele geçiren Aydınlı hayvansever Fırat Sert, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık, Sert'in sunduğu delilleri değerlendirerek Korkmaz'ın 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu'na muhalefet suçunu işlediği için idari yaptırıma tabi tutulmasını hükmetti. Sert, "Üniversite hayatını bırakıp kendini hayvanlara adadığını söyleyip boy boy videolar çektirip insanların gözünü boyamakla bu işler olmuyor. 16 yıldır neyle geçiniyorsun. Yıllarca hayvanları kullanarak şahsi hesaplarına para topladın. Bu paralarla evler, arabalar aldın. Şimdi yargı önünde hesap vereceksin. O topladığın 6 milyon lirayı kuruşuna kadar çıkartacaksın. Bu kişinin ağır cezada yargılanması için ikinci kez mahkemeye gidiyorum" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Yakışıklı dolandırıcı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN