• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’den önce alınacak tedbirler var

OHAL’den önce alınacak tedbirler var
Giriş Tarihi: 26.3.2020

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Herkesin bu kritik dönemde kişisel olarak kurallara uyması gerektiğini ifade eden Soylu, "Elimizde sokağa çıkma yasağından önce alınabilecek tedbirler var. Herkes kendi olağanüstü sürecini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya gerek olmayacak. Süreç hızlı yayılır, başka bir noktaya giderse farklı tedbirler almak gündeme gelir" dedi.Şehirler arası yolcu otobüslerinde yolcu sayısında yüzde 83 oranında düşüş kaydedildiğini de duyuran Soylu, şehir içi trafik yoğunluğunda ise 15 büyükşehirde düşüşün yüzde 65 civarında olduğunu kaydetti. Soylu, son bir haftada sosyal medyada provakatif paylaşım yapan 410 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

OHAL’den önce alınacak tedbirler var haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA