• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nin yardım eli Balkanlara uzandı

’nin Balkan ülkelerine gönderdiği tıbbi yardımları taşıyan askeri kargo uçağı, Sırbistan’ın ardından ikinci durağı ’e ulaştı.

Türkiye’nin yardım eli Balkanlara uzandı
Giriş Tarihi: 9.4.2020

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı Balkan ülkeleri için maske, tulum ve tanı kiti hazırladı. Askeri personel tarafından paketlenen sağlık yardım malzemeleri, kamyonlarla Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi. Kargo paketleri üzerinde Türkiye ve yardım gönderilen ülkelerin bayrakları ile Hz. Mevlana'nın, 'Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var' ve 'Türkiye'den sevgilerle' ifadeleri yer aldı.

TSK UÇAĞI YOLA ÇIKTI
Askeri kargo uçağı A400 M, askerler tarafından yüklenen kargo paketleri Ankara'dan havalandı. Uçağın ilk durağı Sırbıstan'ın başkenti Belgrad olacak. Türkiye'nin yardım eli Sırbistan'ın ardından Saray Bosna, Karadağ Üsküp ve Priştine'ye uzanacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan maske, tulum ve tanı kitleri TSK'ya ait uçak ile Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Kosova'ya ulaştırılacak" ifadelerine yer verildi.

BETÜL USTA

Türkiye’nin yardım eli Balkanlara uzandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA