• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir avuç askerle ’yi tehdit etti

Bir avuç askerle Türkiye’yi tehdit etti
Giriş Tarihi: 4.8.2020

Libya'nın doğusunu kontrol altında tutan darbeci Hafter, ziyaret ettiği birlikte aklınca Türkiye'yi tehdit etti. Libya Ulusal Ordusu (LNA) isimli grubun sözcüsü Ahmed el Mismari'nin sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda Tarık Bin Ziyad birliğini ziyaretinde yanına aldığı bir avuç asker ve 3-5 tank ile boyunu aşan cümleler sarf eden darbeci general, "İkinci Türk işgalini kabul etmeyeceğiz ve Türk askerine asla merhamet göstermeyeceğiz" dedi.

'YAĞMACI VE KATİL'
Konuşmasında Başkan Erdoğan'ın Libya'ya atalarının mirasını aramaya geldiğini iddia eden Hafter, Libya'da 300 yıl kalan Türklerin de "yağmacı ve katil" olarak görüldüğünü savundu.

Bir avuç askerle Türkiye’yi tehdit etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA