• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hüseyinoğulları 5 yılda bin çocuğu sünnet ettirdi

Hüseyinoğulları İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, "Babamızın vasiyeti üzerine kazandıklarımızla hayır yapmaya devam edeceğiz" dedi

25.09.2009, 00:00

FATİH ŞENDİL (HABER MERKEZİ)

Bozkurt kardeşler babaları Hüseyin Bozkurt'u hayır işinde örnek aldılar. Kazandıklarının çoğunu, hayır işine ayırdılar. İzmir'deki binlerce kişiye yemek, yüzlerce aileye kömür dağıtan kardeşler onlarca öğrenciye burs verdi, yaz tatillerinde öğrencilere okul harçlıklarını çıkarabilsin diye iş imkanı sundu ve parası olmayanların düğünlerini yaparak evlendirdi. Ailesinin maddi durumu yetersiz çocukları sünnet de ettiren Bozkurt kardeşler, ihtiyaç duyulan yerlere sağlık ocağı yaptırmak için harekete geçtiler. Hüseyinoğulları bu yıl 120 dar gelirli ailenin çocuğunu muhteşem bir düğün töreni ile sünnet ettirdi. Beş yıldır sünnet organizasyonu yaptıklarını belirten Hüseyinoğulları İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, "Beş yıl içinde değerli muhtarlarımızın bize verdiği bilgiler ışığında gerçekten ihtiyacı 1000'e yakın küçük kardeşimizin sünnetlerini yaptık. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Bu gelenek bizler var oldukça devam edecek" dedi. Öte yandan Hüseyinoğulları son 5 yılda 1500 nikahsız çiftin nikahlarını da yaptı.

KAZANDIKÇA HAYIR
Hüseyinoğulları Urfa'dan İzmir'e geldiklerinde ilk olarak Yenişehir'e yerleştiler. Manavcılıkla iş hayatına atıldılar. Toptan sebze ve meyve işleri ile giderek büyüdüler. İş kollarını genişlettiler. Hüseyinoğulları İşletmeleri adı altında faaliyet göstermeye başladılar. Düğün salonlarıyla hizmet verdiler, kömür ofisi kurdular, reklamcılık işine girdiler. İnşaat malzemeleri satmaya başladılar. Turizmi faaliyet alanlarına kattılar. Kazandıklarının çoğunu hayır işlerine harcadılar.
HERKESE İŞ İMKANI
Yıllar önce Yenişehir'e yerleşen Bozkurt Ailesi'nin dişiyle tırnağıyla çalışarak kurduğu işletmeler, bugün bir çok kişiye iş imkanı sağlıyor, bir çok aile Hüseyinoğulları'ndan ekmek yiyor. Baba Hüseyin Bey'in, 6 çocuğu ve eşini de yanına alarak Urfa'dan yola çıkmasıyla başlayan Bozkurt Ailesi'nin İzmir serüveni, Yenişehir'de 3'üncü kuşak Bozkurtlarla devam ediyor.

YENİŞEHİR YUVAMIZ
Sedat Bozkurt aile adına babası Hüseyin Bey'in vasiyet ettiği gibi ailenin tüm hayır işlerinde organizatör görevi görüyor. Yerleştikleri bölge dışına çıkmayı hiç düşünmediklerini dile getiren Bozkurt, "Biz buralara yerleştik. Buralarda mutlu olduk. Babam burada yaşayan insanlardan kazandığı parayla bize ekmek yedirdi. O yüzden buranın halkı kazansın diye, ekmek yesin diye işletmelerimizin hepsini buraya kurduk. Daha doğrusu babam ve ağabeylerim kurdu, ben hazıra kondum. Hazıra konduğum yerleri mevcutuda koruyarak büyütmeye çalışıyorum" diye konuştu.
İzmir'de çeşitli iş kollarında faaliyet gösterdiklerini ifade eden Bozkurt, kurdukları tüm işletmeleri, kardeşleriyle birlikte babalarının adını verdikleri Hüseyinoğulları Şirketler Grubu çatısı altında birleştirdiklerini söyledi. Bozkurt bu yıl kendi işletmelerinde 120 çocuğun toplu sünnet düğünlerini yaptıklarını ve bu mutluluğun parayla satın alınamayacağını dile getirdi. Bozkurt, "Biz 'hayırlı işlerde hayır vardır' dedik. Bunu da her zaman söylüyoruz. Her yıl sünnet ettirdiğimiz çocuk sayısı artıyor" dedi.

Her cuma yemek
"Maddi durumu çok iyi olmayan vatandaşların yaşadığı Yenişehir semtinde kazandığımızı yine onlara verebilmek için çeşitli etkinliklerde bulunuyoruz" diyen Hüseyinoğulları İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, "Her cuma yaklaşık 3000 kişiye düğün salonumuzda öğlenleri yemek veriyoruz" dedi. Bozkurt tüm belediye başkanlarını ve muhtarları her cuma düzenlenen yemeğe beklediklerini belirtti.


Hüseyinoğulları 5 yılda bin çocuğu sünnet ettirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA