Çok sevdikleri 'papaz' için lokma döktürdüler

Giriş Tarihi:21.03.2010, 17:18 Güncelleme Tarihi:21.03.2010, 18:42
Bornova esnafı, hayatını kaybeden Santa Maria Katolik Kilisesi Papazı Fierli için lokma döktürüp kilisedeki ayine katıldı
ŞİRVAN BEKTAŞ (HABER MERKEZİ)

Bornova esnafı, kanser hastalığı nedeniyle geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Santa Maria Katolik Kilisesi Papazı Ezio Fierli için lokma döktürüp, kilisedeki ayine katıldı. Lokma törenine Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas da katıldı.
50 yıldır Bornova ve Alsancak'taki Santa Maria Katolik kiliselerinin papazlığını yapan Ezio Fierli, yardımsever ve alçakgönüllü olmasıyla tanınıyordu. 90 yaşında hayatını kaybeden Fierli, 1 yıldır İtalya'da tedavi görüyordu. 5 yıldır kan kanseriyle mücadele eden Fierli, 13 Mart'ta yaşamını yitirdi. Bornova esnafı ise çok sevdiği papazları için lokma döktürmeye karar verdi. Meydana kurulan stantta lokma dağıtan esnaf, kilisedeki törene de katıldı. Bornova esnafı Mustafa Yılmaz, Papaz Ezio Fierli'nin uzun yıllardan beri görev yaptığı kiliseden tanıdıklarını belirterek, "Kendisi çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz biri. Ayinlerinde bile sürekli bizi düşünerek, gelenlere Bornova'da alışveriş yapılmasını öğütlerdi. Bize çok değer verir, destek çıkardı. Kendisi, gerçek anlamda barışı ve kardeşliği simgeliyor. Biz de onun için birşey yapmak istedik. Lokma döktürmeye karar verdik" dedi.

ÇOK DEĞERLİYDİ

Lokma törenine ve kilisedeki ayine katılan ünlü işadamı Lucien Arkas, Papaz Fierli'yi 7 yaşından bu yana tanıdığını belirterek, "Ben 7 yaşında kiliseye giderken, yeni papaz olmuştu. Bir ömür İzmir'de hizmet verdi. Çok iyi ve alçakgönüllü biriydi. Onun gibiler her dinde olsaydı, dünyada din adına savaşlar yaşanmazdı. Bizim gönlümüzde çok değerliydi" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.