• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Goethe Enstitüsü'nde çok kültürlü tiyatro

22.10.2011, 00:00


Berlin'den gelen ve farklı ülkelerden oyuncuların yer aldığı 'Sultanlar' adlı grup, 'Gezgin Yıldızlar' adlı oyunu sahneleyecekBerlinli Emekliler Tiyatro Grubu 'Sultanlar', tiyatro workshopları ve oyunlarını sunmak üzere İzmir'e geliyor. 'Sultanlar', 25 Ekim'de 'Gezgin Yıldızlar' adlı oyunlarını Goethe Enstitüsü'nde sahneleyecek.
60 yaşın üzerinde yalnız yaşayan Türk, Alman ve Polonyalı 3 kadının, kendilerine uygun birer partner arama serüvenlerini anlatan oyun, Almanca ve Türkçe olmak üzere iki dilde oynanacak.

60 YAŞ ÜSTÜ

Çok kültürlü tiyatro grubu 'Sultanlar', İzmir ve Berlin'deki iki farklı kültürün nasıl bir etkileşim yaşadığını ortaya koymayı hedefliyor. Elli yıldan bu yana Almanya'da göçmen olarak yaşayan, yeni kişilikler ve görüşler geliştiren Türklerin, birçok Alman'ın hayata bakış açısını da nasıl değiştirdiği tiyatroyla ifade edilecek.
60 yaşın üzerindeki 15 kişilik bir ekipten oluşan 'Sultanlar' tiyatro grubunda, Alman, İranlı, Polonyalı, Litvanyalı ve Türk oyuncular yer alıyor. Grup, 2006'dan beri çalışmalarını sürdürüyor ve çeşitli ülkelerde oyunlar sergiliyor. 25 Ekim'de Goethe Enstitüsü'nde sahnelenecek ve 70 dakika sürecek 'Gezgin Yıldızlar'ın yönetmenliğini Hülya Karcı üstlenirken, müzikleri Raminta Kurkliyetyte hazırladı.Goethe Enstitüsü'nde çok kültürlü tiyatro haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA