• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hüseyinoğulları, 100 çocuğu sünnet ettirecek

11.07.2010, 00:00

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, "Geleneksel toplu sünnet törenimizi, bu yıl Başkanımız Hakan Tartan'ın desteğiyle gerçekleştireceğiz" dedi

FATİH ŞENDİL (HABER MERKEZİ)

Eshat, Hıdır ve Sedat Bozkurt kardeşler, her gün bir hayır yaparak babaları Hüseyin Bozkurt'un vasiyetini yerine getiriyorlar. Yenişehir'de ihtiyaç sahiplerini hiç yalnız bırakmayan Hüseyinoğulları, bu yıl da 100 dar gelirli ailenin çocuğuna sünnet töreni düzenlemeyi planlıyor. Beş yıldır sünnet organizasyonu yaptıklarını belirten Hüseyinoğulları İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bozkurt, "Beş yıl içinde ağabeylerim Eshat ve Hıdır Bozkurt'un desteği ile değerli muhtarlarımızın bize verdiği bilgiler ışığında gerçekten ihtiyaç sahibi 1000'e yakın çocuğu sünnet ettirdik. Bundan dolayı çok mutluyuz. Geleneği bu yıl da Konak Belediye Başkanımız Hakan Tartan'ın destekleri ile daha geniş bir katılımla sürdüreceğiz" dedi. Bozkurt, Hüseyinoğulları çatısı altında son 5 yılda bin 500 çifte nikah töreni yaptırdıklarını da belirtti.
Yıllar önce Yenişehir'e yerleşen Bozkurt ailesinin dişiyle, tırnağıyla kurduğu Hüseyinoğulları işletmeleri, bugün birçok ailenin ekmek kapısı haline geldi. Baba Hüseyin Bozkurt'un, eşi ve 6 çocuğu ile Urfa'dan İzmir'e gelmesiyle başlayan tırmanışı, Yenişehir'de 3'üncü kuşak Bozkurt'larla devam ediyor. Aile adına Sedat Bozkurt, babasının vasiyet ettiği gibi ailenin tüm hayır işlerinde organizatör görevi görüyor. Yerleştikleri bölge dışına çıkmayı hiç düşünmediklerini dile getiren Bozkurt, "Biz buralara yerleştik. Babam burada yaşayan insanlardan kazandığı parayla bize ekmek yedirdi. O yüzden buranın halkı kazansın diye, ekmek yesin diye işletmelerimizin hepsini buraya kurduk. Daha doğrusu babam ve ağabeylerim Eshat ve Hıdır Bozkurt kurdu, ben hazıra kondum. Ama bu mevcutu koruyarak, işyerlerimizi büyütmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

HERKESE ÇAĞRI
Kurdukları tüm işyerlerini Hüseyinoğulları Şirketler Grubu çatısı altında birleştirdiklerini söyleyen Bozkurt, bu yıl kendi işletmelerinde 100 çocuğun toplu sünnet düğününü yapacaklarını dile getirdi. Son beş yılda bine yakın çocuğu sünnet ettirdiklerini belirten Bozkurt, bu yıl Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'ın da büyük desteğiyle toplu sünnet töreninin gerçekleştirileceğini söyledi. Bozkurt, "Toplu sünnet düğünü için diğer kurum, kuruluş ve yöneticilerimizin de işbirliğini bekliyoruz" dedi.

Hüseyinoğulları, 100 çocuğu sünnet ettirecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN