Bu asansörler niye çalışmıyor?

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:08 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:08

Aydın'ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi Sağlık Ocağı yanındaki üst geçit asansörlerinin çalışmaması vatandaşları mağdur ediyor. Aydın-Denizli Karayolu'na 2011 yılında yapılan üst geçit asansörlerinin sürekli arızalı olması, özellikle yaşlılara ve engellilere zor anlar yaşatıyor. Asansörlerin çalışmaması nedeniyle yolun karşısına geçenlerin ölümle burun buruna geldiğini belirten vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı. Zaman zaman yoldaki ışıkların da yanmaması nedeniyle trafik kazalarına davetiye çıktığını belirten Mehmet Ersoy, "Bu asansörlerin çalışmaması herkesi mağdur ediyor. Özellikle yaşlılar ve engelliler zor durumda kalıyor. Başvurmadığımız yer kalmadı. Bir an önce asansörlerin bakımının yapılarak hizmete sokulmasını istiyoruz" diye konuştu.

İSMET İNÖNÜ KÖSTEBEK YUVASINA DÖNDÜ

İzmir'in Menemen ilçesi İsmet İnönü Mahallesi Şehit Yılmaz Demir sokak ile 1282 sokaktaki Gölpark civarında, alt yapı çalışmaları nedeniyle kazılan yollar vatandaşları çileden çıkardı. Vatandaşlar, "Sokaklarımız çok bozuk, aylardır asfaltlanmıyor. Bu konuda her yere başvurduk.
Sesimizi duyan olmadı. Yağmurlu günlerde çamur deryasına dönen yollarımız şimdi de toz toprak içinde kaldı. Sokaklarımızın bir an önce asfaltlanmasını istiyoruz" dedi.

TRAFİK LAMBASI KAZAYA NEDEN OLUYOR

Aydın'ın Efeler ilçesi Umurlu semtinde, Umurlu Çarşısı girişindeki dönel kavşakta yer alan trafik lambaları çalışmıyor. Trafik lambasının bozuk olması nedeniyle kazalara davetiye çıktığını belirten vatandaşlar, sorunun bir an önce çözülmesini istedi. Mahalle sakinlerinden Hüseyin Bayraktar, "Yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz. Kazalarının önüne geçmek için trafik lambasının hemen yapılması gerekiyor. Her gün yüzlerce kişi bu yaya yolundan geçiyor. Bu trafik lambaları insanlar öldükten sonra mı tamir edilecek?" dedi.

CAMİNİN HALİ YÜREK SIZLATTI

İzmir'in Menemen ilçesi Hatundere Köyü'ndeki caminin hali yürek burktu. 3 yıldır ilgisizliğe terk edilen caminin bakımsızlığı dikkat çekti. Yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar, "Burası Müslüman mahallesi ama camimiz ilgisizlik yüzünden bitik halde. 3 senedir tadilat yaptıramadık.
Her yeri dökülüyor. Allah rızası için bir hayırsever bu camimizin bakımını yaptırıp tekrar hizmete girmesini sağlasın" diye konuştu.

TOLGA TEKİN

kalan karakter 1000

adil adil

O başkanı Aydın lı seçmedi mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.05.2017 18:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.