Bodrum’un bir devri yıkıldı

Giriş Tarihi:17.07.2017, 11:40 Güncelleme Tarihi:17.07.2017, 19:02
Geçtiğimiz Mayıs ayında işletmeci ve mal sahibi arasındaki anlaşmazlık yüzünden kapılarını kapatan dünyaca ünlü eğlence merkezi Halikarnas yıkıldı. Bir dönem yerli ve yabancı turistlerin ve dünyaca ünlü isimlerin gözde mekanı olan işletmeden geriye moloz yığınları kaldı

Bodrum'da, 38 yıl eğlence sektöründe hizmet verdikten sonra kapanan Halikarnas eğlence merkezinin yıkımı tamamlandı. Bodrum Kumbahçe Mahallesi'nde 1979'da açılan dünyaca ünlü "Halikarnas The Club" işletme ve mal sahipleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle 11 Mayıs 2017'de kapanmıştı. Halikarnas markasının sahibi Süleyman Demir'in boşaltma işlemi yapmasının ardından yıllara meydan okuyan binanın yıkım işlemi de Mayıs ayının ortasında başladı.
İşletme, iş makineleriyle yapılan çalışmayla tamamen yıkıldı.

EĞLENCENİN LOKOMOTİFİ

Geçmiş yıllarda Naomi Campbell, Kid Rock, Pamela Anderson, Sting, Dustin Hoffman, Blues Brothers, Phil Collins ve David Koch gibi dünyaca ünlü sayısız ismi ağırlayan Halikarnas, yıllarca Türkiye'nin en ünlü mekanları arasında yer aldı.
Eğlence sektörünün lokomotifi olarak değerlendirilen mekanın bulunduğu alanın, mirasçıları tarafından nasıl değerlendirileceği ise şimdilik bilinmiyor. Halikarnas markası sahibi işadamı Süleyman Demir, Bodrum'a 38 yıl önce kazandırdığı mekanı çok büyük bir aşkla çalıştırdığını söyledi.
Bodrum'un hak ettiği yeri alması için projeler geliştirdiğini ifade eden Demir, bu bölgenin dünyaya yayılması için çok büyük çaba sarf ettiğini anlattı. İlçenin doğası ve denizinin herkesi etkilediğini belirten Demir, "Bütün medeniyetlerin beşiği olan Ege, dünyaya tanıtılmalı diye düşünüyordum.
Bunu da Halikarnas ile başardığıma inanıyorum" dedi.

'EL FENERİYLE YÜRÜYORDUK'

Mekanı açtığı ilk yıllarda Kumbahçe sahilinde Halikarnas'a gidenlerin el fenerleriyle yürüdüğünü anlatan Demir, şöyle devam etti:

"Şehir o yıllarda Kale tarafında daha çok ağırlıktaydı. Halikarnas hareketlenip ilgi odağı olmaya başlayınca o tarafta da canlılık başladı. Kumbahçe şenlendi. Bugünkü bilinen restoranlar, kafeler ve gece kulüpleri sırasıyla o zaman açıldı. Bu mekan bu kadar tanındıysa bunu kaliteli hizmet sayesinde başardık."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.