• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Derin sularda bir İzmirli

Ülkemizde sualtı sporlarının önemli isimlerinden Didem Kara, 1 Ekim’de Antalya’da düzenlenecek Dünya Serbest Dalış Şampiyonası’na hazırlanıyor. Her dalışını Koruncuk Vakfı’na adayan Kara, “İşin zor kısmı madalya değil, sponsor bulmak” diyor

Derin sularda bir İzmirli

07.09.2016, 00:00

Sualtı sporunun önemli isimlerinden, serbest dalışta 2 kez Türkiye 3.'lüğü kazanan Didem Kara şimdi Antalya'nın Kaş İlçesi'nde yapılacak Dünya Serbest Dalış Şampiyonası'na hazırlanıyor. İzmir'i ve Türkiye'yi şampiyonada başarıyla temsil etmek için çabalayan Kara, "Hedefim oraya katılıp madalya almak. Ancak derinlik antrenmanlarım için sponsor bulamadığım için zorlanıyorum. İşin zor kısmı madalya değil, destek bulmak" dedi.

MİLLİ TAKIM ADAY KAMPINDA

SUALTI sporunun İzmir'in tanıtımı için büyük fırsat olduğunu belirten Didem Kara, 1-3 Eylül tarihlerinde Türkiye Serbest Dalış Kupası Havuz Branşı'nda Türkiye 2.'si oldu, milli takım aday kampına seçildi. Didem Kara, "Türkiye'nin güzel haberlere ihtiyacı olduğunu bildiğimden 1-9 Ekim tarihlerinde ilk defa Antalya Kaş'ta gerçekleşecek olan Dünya Serbest Dalış Şampiyonası'nda yarışmak ve iyi bir derece yapabilmek için için elimden geleni yapacağım" diyor.

Derin sularda bir İzmirli haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA