Bodrum’da sanatla dolu dolu bir tatil

Giriş Tarihi:11.08.2017, 16:42 Güncelleme Tarihi:11.08.2017, 16:44

Bu yıl 12- 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Bodrum Müzik Festivali, beş gün boyunca Alice Sara Ott, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Emma Shapplin, Leticia Moreno, Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, Kerem Görsev Trio & Karşıyaka Oda Orkestrası, Semplice Quartet, İklim Tamkan & Senem Demircioğlu, Leszek Mozdzer, Nil Kocamangil & Agapi Triantafyllidi, İstanbul Barok Orkestrası ve Borusan Quartet gibi önemli müzisyen ve orkestraları ağırlayacak. Ayrıca, festival kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü'nün de kurucusu ünlü besteci, müzikolog ve müzik teorisyeni Yalçın Tura'ya "Onur Ödülü" takdim edilecek.

ÇOCUKLARLA BAŞLAYACAK

Bodrum Müzik Festivali 13. yılına Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın (DÇSO) bugün 20.30'da Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis'te vereceği konserle başlanacak. Doğuş Holding'in bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı DÇSO, daimi şefleri Rengim Gökmen yönetiminde ilk olarak Yalçın Tura'nın Karcığar, Nikriz ve Nişabur makamlarından esintiler içeren Toccata'sını çalacak.
Sonrasında Japon asıllı Alman piyanist Alice Sarah Ott, DÇSO eşliğinde, Çaykovski'nin ihtişamlı 1. Piyano Konçertosu'nu seslendirmek için sahnede olacak.
Konserin ikinci yarısında usta oyuncu Selçuk Yöntem'in anlatıcılığında Rus Beşlerinden Mussorgsky'nin başyapıtı Bir Sergiden Tabloları yer alacak.

KÖKLÜ ORK ESTRA

Emma Shapplin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla sahnede opera ve rock müziğini birleştirdiği sınır tanımayan sesini Ortaçağ İtalyan edebiyatının hamurunda yoğuran Fransız soprano Emma Shapplin, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla birlikte yarın akşam Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis'te klasik müzikseverlerle buluşacak. Shapplin, şarkılarını Devlet Çoksesli Korosu'nun yedi yıllık sanat yönetmeni ve şefi Cem'i Can Deliorman şefliğindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirecek.

FESTİVAL PROGRAMI

12 Ağustos
- Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası & Alice Sara Ott/ Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis/ 20.30
- Florence Foster Jenkins/ Cinemarine Açık Hava Sineması, D-Marin Turgutreis/ 23.00

13 Ağustos
- Uçan Makine/ TED Koleji Bodrum/ 13.30
- Semplice Quartet/ D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatrosu/ 19.00
- Emma Shapplin & Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası/ Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis/ 21.00
- Dalida/ Cinemarine Açık Hava Sineması, D-Marin Turgutreis/ 23.00
- Miles Davis: Zamanın Ötesinde Cinemaximum Midtown AVM Açık Hava Sineması/ 23.00

14 Ağustos
- Semplice Duo/ Şevket Sabancı Parkı/ 07.00
- Çocuk Atölyesi: "Nesi Var, Sesi Var!" TED Koleji Bodrum/13. 30
- Müzikli Sofralar/ Mezzaluna Palmarina Bodrum/ 19.00
- İklim Tamkan & Senem Demircioğlu D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatrosu/ 19.00
- Bir Bodrum Hikayesi: Borusan Quartet Bodrum Mozole Anıt Müzesi/ 19.30
- Edebiyat Ve Müzik: Onur Behramoğlu İle Modern Türk Ve Dünya Şiirinin Müzikli Tarihi/ Gümüşlük Akademisi/19.30
- Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası "Evgeny Svetlanov" & Leticia Moreno Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis/ 21.00
- Amadeus/ Cinemarine Açık Hava Sineması, D-Marin Turgutreis/ 23.00
- Dalida/ Cinemaximum Midtown AVM Açık Hava Sineması/ 23.00

15 Ağustos
- Nil Kocamangil/ Şevket Sabancı Parkı/ 07.00
- "İçimdeki Çocuk" (Ritim-Dans Atölyesi)/ TED Koleji Bodrum/ 13.30
- Müzikli Sofralar/ Kitchenette Palmarina Bodrum/ 19.00 - Leszek Mozdzer/ D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatrosu/ 19.00
- Jehan Barbur/ Gümüşlük Akademisi/ 19.30
- Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası "Evgeny Svetlanov" & Fazıl Say Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis/ 21.00
- Miles Davis: Zamanın Ötesinde/ Cinemarine Açık Hava Sineması, D-Marin Turgutreis/ 23.00
- Beatles: Eight Days A Week - Turne Yılları/ Cinemaximum Midtown AVM Açık Hava Sineması/ 23.00

16 Ağustos
- "İçimdeki Çocuk" (Plastik Sanatlar Atölyesi)/ TED Koleji Bodrum/ 13.30
- Nil Kocamangil & Agapi Triantafyllidi D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatrosu/ 19.00
- İstanbul Barok Orkestrası Bodrum Mozole Anıt Müzesi/ 19.30
- Kerem Görsev Trio & Karşıyaka Oda Orkestrası/ Bodrum Kale/ 22.00
-Florence Foster Jenkins/ Cinemaximum Midtown AVM Açık Hava Sineması/ 23.00
- Philip Glass 80. Yıldönümü Özel Gösterimi: KOYAANISQATSI/ Cinemarine Açık Hava Sineması, D-Marin Turgutreis/ 23.00

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.