• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Başbakansın. Asarsın kesersin, yetki sende'

Küçük Başbakan Koçubaba'nın, "Konuşabilir miyim" sözüne, Recep Tayyip Erdoğan şakayla yanıt verdi

24.04.2010, 00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan, 23 Nisan için koltuğunu devrettiği ilköğretim öğrencisi Elgin Koçubaba'nın, "Konuşabilir miyim" sözüne ilginç bir şakayla yanıt verdi: "Sen Başbakansın, asarsın kesersin, yetki sende."
Erdoğan'ın bu esprisi üzerine salondan gülüşmeler yükseldi. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretinde hediye ettiği, Almanya'daki Lara isimli öğrencinin gönderdiği. "Beyaz Barış Güvercini"ni Koçubaba'ya veren Erdoğan, Koçubaba'dan barış güvercinini bir hafta tuttuktan sonra başka bir arkadaşına vermesini istedi. Böylelikle barış güvercini sürekli olarak çocukların elinde dolaşacak.
Erdoğan, 23 Nisan bayramı nedeniyle koltuğunu 4. sınıf Elgin Koçubaba'ya devretmesi töreninde renkli diyaloglar yaşandı.

YORULDUM
Erdoğan, "Ben çok yoruldum yorgunluğum sebebiyle başbakanlık koltuğunu yeni başbakanımıza bırakıyorum" dedi. Küçük Başbakan Koçubaba, konuşmasına Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Memleket İsterim" isimli şiirini okuyarak başladı. Salondaki küçük bakanlardan ve gazetecilerden soru alan Koçubaba, bedelli askerlikle ilgili soruda zorlandı ve Erdoğan'dan yardım aldı. Erdoğan, "Genelkurmay Başkanımla görüştükten sonra konuyu değerlendireceğiz, de" diye fısıldadı. Koçubaba da bu sözleri tekrarladı. Küçük başbakan Milli Eğitim Bakanı'na SBS'nin kalkması, satrancın zorunlu ders olması, Çevre ve Orman Bakanı'na ağaçlar konusunda çalışma yapması, Sanayi ve Ticaret Bakanı'na da fabrikalarda üretimi arttırması talimatı vereceğini söyledi.

ATİNA ZİYARETİ
Bu arada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan Erdoğan'ın 14-15 Mayıs'ta Yunanistan'ın başkenti Atina'ya yapmayı planladığı ziyaretin, iki ülke ilişkileri açısından "tarihi" öneme sahip olduğunu söyledi.

'Başbakansın. Asarsın kesersin, yetki sende' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA