• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Güçlü öğretmen güçlü gelecek

Milli Eğitim , görev başlangıcından günümüze kadar olan çalışmaları ile "Birlikte Bir Yıl" toplantısında anlattı. Selçuk, "Güçlü öğretmen güçlü gelecek" sloganıyla yapılan toplantıda 2035'lere kadar ne kadar öğretmene ihtiyaç duyduklarını tespit ettiklerini açıkladı.

Güçlü öğretmen güçlü gelecek
Giriş Tarihi: 3.12.2019

ORTAK EYLEM ALANI
İstanbul'da düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu ile "Birlikte Bir Yıl" Toplantısı'na katılan MEB Bakanı Ziya Selçuk, şunları söyledi: "Bizim 2035'lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yükseköğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz. İl ve ilçe düzeyinde destek noktaları vasıtasıyla Türkiye'nin öğretmen eğitiminin, okullarındaki, sınıflarındaki her türlü iş ve işlemin nasıl geliştirileceğine dair ortak bir fikir, düşünce ve eylem alanı oluşturuyoruz." Selçuk, sınav odaklı bir eğitimden insan yetiştiren bir eğitim anlayışını oturtmak için okullar arası başarı farkını azaltmanın önemine değindi. Bunun için Okul Profili Değerlendirme çalışmasını hayata geçirdiklerini anlatan Ziya Selçuk her bir okulun neye ne kadar ihtiyacı olduğunu artık bildiklerini söyledi.

YOL HARİTASI
Selçuk okulların bu eksiklerini tamamlayabilmesi her ile okul geliştirme ekipleri kurulacağını da açıkladı. Konuyla ilgili yazılım çalışmasının tamamlandığını söyleyen Selçuk, bu ekiplerin 1 ya da 2 yıllık yol haritası belirleyeceğini anlattı.

SELAHATTİN ERTAŞ

Güçlü öğretmen güçlü gelecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA