• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

BŞB'den milli isabet

BŞB'den milli isabet

12.06.2012, 12:02


Amerika'da Dünya Kupası'nda yarışacak 8 kişilik Büyükler Okçuluk Milli Takımımız'ın 5 sporcusu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin okçuları, Milli Takım'a damgasını vurdu. ABD'nin Ogden kentinde 18-24 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Kupası'na katılacak 8 kişilik Milli Takımımız'a 5 sporcu veren İzmir Büyükşehir Belediyespor büyük bir başarıya imza attı. Antalya'da 16 Haziran'a kadar kamp yapacak milli takımda İzmir'den erkeklerde Sermet Çınar ile Yağız Yılmaz, bayanlarda ise Damla Ergin, Begül Löklüoğlu ve Aybüke Aktuna katılıyor.

HEDEF OLİMPİYAT
İzmir Büyükşehir Belediyespor'un okçuluk branşında hizmet vermeye başladığı 1991'den beri Milli Takımlar'a sporcu gönderdiğini hatırlatan İzmir BŞB ve Milli Takım Antrenörü Cumhur Yavaş, "Bu yıl içinde Amsterdam'da yapılan Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nda Begül Löklüoğlu ile Yağız Yılmaz, karışıklarda bronz madalya kazanarak yüzümüzü güldürdü. Bayan ve Erkek Milli Takımı'nda yer alan 8 sporcunun 5'i İzmir BŞB'den. Olimpiyatlara gitme şansımız hala sürüyor. Ogden'de olimpiyat vizesiyle döneceğimize inanıyorum" dedi.

Londra için ok atacak
İzmir BŞB'nin Bayan Milli Takım'a yolladığı Begül Löklüoğlu, olimpiyat vizesi almak için Ogden'de ok atacak. Antrenör Yavaş, Löklüoğlu'nun son yarışmada çok az farkla olimpiyat vizesini kaçırdığını belirterek, "Ama ABD'de bu sefer istediği dereceyi yapar ve Londra biletini cebine koyar" yorumunu yaptı.


BŞB'den milli isabet haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN