• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bornova'ya stat

Alsancak, Karşıyaka Yalı ve Gürsel Aksel'e stat yapılamayacağını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Doğançay'a 10 bin kişilik stat yapacağını açıkladı

Bornova'ya stat

24.02.2013, 00:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu dün Bornova Buz Pateni Salonu'nda amatör kulüplere yardımı sırasında İzmir'deki stat konusu ile açıklama yaptı. Başkan Kocaoğlu, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün belediyeye ait 60 dönümlük araziyi projeye dahil etmek için harekete geçtiğini açıkladı. Kocaoğlu, "Stat yapımı için 'Elini tutan mı var' diyorlar. Evet, elimizi tutuyorlar. Büyükşehir Belediyesi, kendi mülkü olmayan ya da tahsis edilmemiş bir arazi üzerinde kendiliğinden stat yapamaz. Örnekköy'de Maliye araziyi Spor Bakanlığı'na tahsil etti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü alanı genişletmek ve tahsisli olmayan kısımları da almak için bize müracaat etti. Değerlendiriyoruz. İyi niyetle düşünmeye çalışıyorum. Umarım onu da halledince kazma vurulur. İzmir'e bir tesis yapılır" dedi.
Alsancak, Karşıyaka Yalı ve Gürsel Aksel'in mevcut yerlerine stat yapılamayacağını belirten Kocaoğlu, "Bornova Doğançay'da Bornova Belediyesi'ne ait 26 dönümlük bir arazi var. Projeler hazırlanıyor. Bornova Belediyesi ile ortak bir çalışma gerçekleştireceğiz. Oraya stat nasıl yapılır, yaptığımızda dünya aleme göstereceğiz" diye konuştu. Doğanlar Stadyumu, 10 bin kişi seyirci kapasiteli planlandı. Ayrıca projede salon sporları için de alan ayrıldı. KADİR KEMALOĞLU-GÖRKEM TÜRKYILMAZ

Büyükşehir amatörleri unutmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi dün Bornova Buz Pateni Salonu'nda düzenlediği törenle 219 amatör kulübe 400 bin lira değerinde malzeme yardımı yaptı. Malzemeler, her kulübün renklerine uygun olarak hazırlatıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri Alattin Yüksel, Hülya Güven, Mustafa Moroğlu ve Oğuz Oyan, ilçe belediye başkanlarının tamamı, İzmir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Atilla Sertel, Bucaspor Kulüp Başkanı Mehmet Bektur, Altay Kulüp Başkanı Ömer Hızlıok ve amatör kulüp temsilcileri katıldı.


Bornova'ya stat haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA