• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

UEFA'ya gidiyor

Akhisar Belediyespor'un kadro dışı bıraktığı Gekas, U-21 takımı ile çalışmayı "profesyonelim" diyerek reddetti ve UEFA'nın yolunu tuttu

UEFA'ya gidiyor

17.04.2015, 00:00

Akhisar Belediyespor'da Theofanis Gekas krizi Avrupa'ya taşınıyor. Yeşil-siyahlı yönetimin, teknik direktör Roberto Carlos'un isteği üzerine kadro dışı bırakarak, U-21 takımla çalışmasını tebliğ ettiği Yunanlı golcü, "Sözleşmemde profesyonel futbolcu yazıyor" diyerek U-21 takımına gitmeyi reddetti. Bir süre, antrenmana alınma talebiyle Yılmaz Atabarut Tesisleri'ne gelen, ancak çalışmaya katılamadığı gibi, son iki gün tesislere de alınmayan Gekas'ın, konuyu UEFA'ya taşıyacağı öğrenildi.
Yunan basınında yer alan haberlerde, teknik direktör Roberto Carlos tarafından istenmemesine karşın her gün düzenli olarak idmanlarına giden Gekas'ın, hakkını UEFA nezninde arayacağı vurgulandı. Neden kadro dışı bırakıldığını halen bilmediğini ifade eden Gekas'ın, gerekli kanıtları topladıktan sonra Akhisar Belediyespor'u UEFA'ya şikayet edeceği öne sürüldü. Yıldız futbolcunun içinde bulunduğu durumu kişisel aşağılanma ve çalışmasının engellenmesi olarak göstereceği belirtiliyor. Bu tip durumlarda UEFA'nın hep oyuncunun yanında durduğu savunuldu. İleride konunun CAS'a da taşınabileceği değerlendirmesi de yapılıyor.

Akhisar geri adım atmıyor
Akhisar Belediyespor yönetimi, teknik direktörü Roberto Carlos'un kadro ve antrenmanlara almadığı Theofanis Gekas, U21 takımıyla antrenmanlarda çıkmayacağını tekrarladı. Her gün antrenman saatinde Yılmaz Atabarut Tesisleri'ne gelen, ancak güvenlik görevlisi tarafından kapıdan geri çevrilen Yunanlı golcüye U-21 takımla çalışması gerektiği bildiriliyor. Akhisar Belediyespor ile 2016'ya kadar sözleşmesi bulunan Yunanlı futbolcu, tüm alacaklarını talep ediyor.

UEFA'ya gidiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA