Karşıyaka'da stat zirvesi

Giriş Tarihi:12.09.2017, 13:49 Güncelleme Tarihi:12.09.2017, 13:49

Temeli Göztepe ve Alsancak statlarıyla birlikte 9 Eylül'de Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılan 15 bin kişilik yeni stadına bir an önce kavuşmak isteyen 2'nci Lig Beyaz Grup temsilcisi Karşıyaka'de yönetim, projeyle ilgili imar planı değişikliğine itiraz eden Şehir Plancıları Odası yöneticileriyle bir araya geldi.
Kulüp binasındaki toplantıya Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Orhan Sarıaltun, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol, Başkan Mutlu Altuğ, Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral, kulübün varlık kurulu üyeleri Tayfun Yelkenbiçer, Seracettin Sakıpağa ve Mithat Salepçioğlu ile Ankara temsilcisi Cüneyt Başak katıldı.
Tadil edilen yeni proje üzerinden fikir alışverişinde bulunan taraflar, aksaklıkların gidirilmesi için yapım sürecinde sürekli diyalog kurulması, şehrin dokusuna uyan, acil durumlarda güvenliğin üst seviyede tutulduğu bir stadyumun inşa edilmesi konusunda fikir birliğine vardı.
Olumlu bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Mutlu Altuğ, "Bizim de haklı bulduğumuz bazı itirazları var. İtirazlarını eski proje üzerinden yapmışlardı. Tadil edilen yeni proje üzerinden görüştük. Çözüm odaklı bir toplantı oldu. İmar planında yapılacak değişiklik sonrası sıkıntı kalmaz" dedi.
İzmir Şehir Plancıları Odası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın stat için yaptığı imar planı değişikliğine 18 Ağustos'ta itiraz etmişti.

BANAHENE İÇİN CAS'A İTİRAZ
Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, FIFA'nın eski futbolculardan Emmanuel Banahene'nin ödenmeyen 56 bin 500 euro alacağı için verdiği 3 puan silme cezası için CAS'a (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) itiraz ettiklerini söyledi. Altuğ, "Hukukçularımız kanalıyla Banahene ve avukatıyla temas halindeyiz. Anlaşmaya çalışıyoruz. Ödeme yapıp kendisinden muvafakatname aldıktan sonra cezanın uygulanacağını sanmıyorum" diye konuştu.
Mutlu Altuğ, futbol takımının formasına HB Pehlivanoğlu İnşaat'ın da reklamının alınmasıyla anlaşmazlık yaşadıkları Folkart Yapı'yla cuma günü yeniden görüşeceklerini belirterek, "Mesut Sancak, İzmir sporuna büyük katkı veren bir iş adamı. Biz de kulüpleri iyi niyetle ayakta tutmaya çalışıyoruz. Sorun yaşanacağını sanmıyorum" dedi.

kalan karakter 1000

yalı yalı

çay parasını ödemişlermidir acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.09.2017 18:28
göz-göz alsancak göz-göz alsancak

şu 50 tane adam 1 m. sepil yapmıyor :)))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.09.2017 16:49
dinyeper dinyeper

Bu odanın adamlarının hepsi Chp li. Karşıyaka düşmanı pislikler. Bugüne kadar hep chp oy attım ama bundan sonra asla !! Izmir'e yıllardır hiçb ir şey vermediniz artık gitme vaktiniz geldi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 13.09.2017 14:03
Abdullah1912 Abdullah1912

Birileri çatlıyor kuduruyor Karşıyaka Stadı Geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 13.09.2017 11:04
yalı yalı

15 binlik ve 56 milyonluk liralik stadı kim kıskanır..hadi bizim 21 bin kişilk ve 286 milyon liraya mal olacak stad olsa tamam..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.09.2017 18:25
... ...

Ya Mutlu madem anlaşacaksın cezanın geleceğini sokaktaki gevrekçide biliyor o Zaman ceza gelmeden neden anlaşmıyorsunuz ceza geldikten sonra bahane ve avukatıyla anlaşıcaz diyorsun!3 puanın silinmiş artık geri alacağınızımı düşünüyorsunuz komik olmayın. Asıl sen şimdi gelecek cezalara önlem al bak gene puan silmeler kapıda!Transfer yasağını ne Zaman açacaksınız sizin orda bulunmanızın nedeni transfer yasağını açmak açamıyacaksanız orda olmanızında gereği yok o zaman herkes Başkan yönetici olur,yaptığınız çözdüğünüz hiçbirşey yok,sadece eldeki oyuncularla anlaşıyorsunuz o kadar, gerçi oyuncularda kulüp bulamayıp elde kalıyorlar yoksa takım bulsalar bir tanesi ile bile anlaşamazsınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 13.09.2017 10:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.