• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

değişiyor

Transfer değişiyor
Giriş Tarihi: 9.4.2020

FIFA'NIN, sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) salgını nedeniyle ara verilen ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıklaması sonrası gözler şimdi transfer konusunun nasıl çözüleceğine çevrildi. Transfer dönemiyle ilgili tarihlerin de yeniden belirleneceği bildirilirken FIFA'nın bu konuda esnek davranacağını kaydetmesiyle süreçler de değişecek. Böylelikle her ligin transfer dönemi farklılık gösterecek ve iki sezon arasının kısa tutulması halinde transfer dönemlerinin süreleri de yeniden değerlendirilecek. Her ülkenin yeniden başlangıç tarihlerine göre transfer trafiğinin farklı koşullarda yaşanması beklenirken bu konudaki hareketliliğin artacağı tahmin ediliyor. FIFA Başkanı Gianni Infantino, önceliklerinin futbol değil insan sağlığı olduğunu vurgulamış ve "Umuyorum ki bu ortak çaba, futbol dünyasının bir araya gelerek dayanışma ve uzlaşma ruhu gösterebileceğine dair olumlu bir örnek olacak." ifadelerini kullanmıştı.

Transfer değişiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA