• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yabancı oyuncu sınırlaması zor

Yabancı oyuncu sınırlaması zor
Giriş Tarihi: 23.5.2020

Kulüp başkanlarının TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı son toplantıdaki yabancı oyuncu sınırlaması gündemdeki yerini koruyor. 17 kulüp ligin yeni sezonda 7 veya en fazla 8 yabancı ile oynanmasını istemiş, "Kulüplerin durumu ortada. Altyapıya yönelelim. Türk futbolunun kurtuluşu için bu şart" demişti. Görüşe G.Saray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak tepki göstererek, "Bu durum Avrupa'da haksız rekabete neden olacaktır" demişti. TFF'nin konuyu değerlendirdiği, sözleşmeler nedeniyle projenin hemen hayata geçirilemeyeceği ancak kademeli olarak yabancı oyuncu sayısını azaltmaya sıcak baktığı öğrenildi. TFF hemen rakamı 7 veya 8'e düşürmenin kulüpleri de sözleşmeler nedeniyle zor durumda bırakacağı görüşünde.

G.SARAY'DA 19 YABANCI VAR
Süper Lig'de Galatasaray 15'i kadrosunda, 4'ü de kiralık olmak üzere 19 yabancısı ile öne çıkarken onu 15+3 ile Başakşehir izliyor. Trabzonspor 12+2, Beşiktaş 13+3 ve F.Bahçe de 11'i kadrosunda biri de kiralık olmak üzere 12 yabancıya sahip. Salgın döneminde kasaları boşalan kulüpler maaş ödemelerinde büyük sıkıntılar yaşıyor.

Yabancı oyuncu sınırlaması zor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA