KAYBOLAN KIZINI 32 YIL SONRA BULDU

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:15 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:15
32 yıl önce Gaziantep’te kızı kaybolan Fatma Havaslı, yıllarca dedektif gibi iz sürdü. Kaçırılan kızını Mersin’de fuhuş batağında buldu. Ancak fuhuş çetesi, “Kızını unut, yoksa ölürsün” diyerek tehdit etti

Gaziantep'te 32 yıl önce kızı kaybolan kadın, kaçırıldığını belirleyerek izini sürdü. Mersin'de bulduğu kızının uyuşturucu ve fuhuş batağına sürüklendiğini iddia eden kadın, şimdi onu kurtarmak için yardım bekliyor. Alınan bilgilere göre, Adana'da oturan Fatma Havaslı ve çocukları, 1984 yılında Ramazan Bayramı'nda kız kardeşinin yaşadığı Gaziantep'e gitti. Gaziantep'te kızı kaçırılan kadın, güvenlik güçlerine ve yetkililere haber vererek yardım istedi. Kızını aramaya başlayan Havaslı, tüm çabalara rağmen kızını bulamadı. Gaziantep'e yerleşen Fatma Havaslı, 7 yaşındaki kızının izini sürmeye başladı.

FUHUŞ BATAĞINDA

Bir çok ili de dolaşan Fatma Havas, kaçırılan kızının Mersin'de bulunduğunu belirledi. Fatma Havaslı, kızı M.H.'nin uyuşturucuya alıştırıldığını ve fuhuş batağına düşürüldüğünü iddia etti. Kızını kaçıranlar tarafından telefonla tehdit edildiğini iddia eden anne Havaslı, "Kim olduğunu bilmediğim ve telefonla görüştüğümüz şahıslar, 'Kızın bizim yanımızda, yerini biliyorsun aramaktan vazgeç yoksa seni öldürürüm' denildi. Tek isteğim kızımı artık kurtarmak. Bu konuda yardım bekliyorum" dedi.

'GERİ ALAMADIM'

Kızının Mersin'e bulunduğunu ileri süren Havaslı, Mersin'e gidip güvenlik güçlerinden yardım istediğini söyledi. Fatma Havaslı jandarmanın yardımıyla kızına ulaştığını fakat kızını uyuşturucuya alıştırılıp baskı ve şiddet yoluyla fuhşa sürüklenmesi nedeniyle geri alamadığını iddia etti.

'KORKUDAN YANIMA GELEMEDİ'

32 yıl sonra kızının yerini öğrendiğini belirten anne Havaslı, kızının korkudan yanına gelemediğini kaydetti. Havaslı, 7 yaşından beri hasret kaldığı kızına kavuşmak için devletin yardımını beklediğini kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.