• SON DAKİKA
 • Milli Güvenlik Kurulu bugün toplanıyor!

  Giriş Tarihi: 24.09.2020, 11:13

  Milli Güvenlik Kurulu Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. MGK’nın gündeminde Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, Libya’da Serrac’ın istifası sonrası çizilecek yeni yol haritası, terörle mücadele ve koronavirüs olacak.

  Ankara, sahadaki kararlılığını vurgularken, diplomatik adımlarını da sürdürüyor. Başkan Erdoğan'ın görüşme trafiğinin yanı sıra, Yunanistan ile siyasi ve askeri düzeyde temaslar var.

  1-2 Ekim tarihlerindeki Avrupa Birliği Liderler Zirvesi öncesinde, hem masa hem sahadaki son durum değerlendirilecek.

  "SERRAC SONRASI LİBYA"
  Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde, Başkan Erdoğan'ın Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile imzaladığı anlaşma bir dönüm noktası olmuştu. Bu kritik adım, Doğu Akdeniz'deki dengeleri bir anda değiştirdi.

  Anlaşmanın mimarlarından Serrac, ekim sonunda görevi devredecek. "Serrac sonrası Libya" başlığı da MGK toplantısının gündeminde yer alacak.

  Terör örgütü PKK ve uzantılarına yönelik yurt içinde ve sınır ötesinde kararlılıkla devam eden operasyonlar gündemde olacak.

  Milli Güvenlik Kurulu bugün toplanıyor! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.