• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ekin Türkmen İzmir'de 'kız yurdu' açıyor

Ekin Türkmen İzmir'de 'kız yurdu' açıyor

27.08.2014, 00:00

Dizilerin başarılı oyuncularından Ekin Türkmen ile kız kardeşi Esin Türkmen, İzmir'de bir kız yurdu açıyor. Türkmen kardeşlerin geçtiğimiz yıllarda hayatlarını kaybeden aile büyüklerinin isimlerini yaşatmak için Buca'da hayata geçirecekleri "Sultanahmet Kız Öğrenci Yurdu"nun son hazırlıkları tamamlandı. Babaanneleri Sultan Türkmen ve dedeleri Ahmet Türkmen'in vefatlarının ardından onların anısına ikisinin de isminin yer aldığı "Sultanahmet Kız Öğrenci Yurdu"nun kısa sürede hizmete gireceğini ifade eden İzmirli oyuncu, maddi durumu yetersiz öğrencilere de destek sağlayacaklarını söyledi. Kız kardeşiyle birlikte kurdukları 140 kişi kapasiteli yurdun faaliyete geçecek olmasından dolayı hayli mutlu görünen Ekin Türkmen, Buca'da üniversitelere yakın bir konumda yer alan yurdun kayıtlarıyla da ilgilenmeye çalışıyor. Genç oyuncu, yurt imkanları içinde belirli sayıda kişiye de destek olacaklarını belirtti.
ERCAN AKGÜN

Ekin Türkmen İzmir'de 'kız yurdu' açıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA