• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kadını yönelik şiddete karşı kulaç attılar

Kadını yönelik şiddete karşı kulaç attılar

28.02.2015, 19:01

Muğla Datça'da, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen yüzme maratonunda kulaçlar, kadına yönelik şiddete dikkat çekip tepki göstermek amacıyla atıldı.

Ülkenin ilk ve tek Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu, Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi, Muğla Ticaret Odası, Marmaris Deniz Ticaret Odası ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla Kumluk Plajında gerçekleştirildi. Maratona 191'i erkek, 59'u kadın 250 sporcu yarıştı. Kumluk Plajı ile Fener Adası arasındaki 5 bin metrelik parkurun güzergahı, hava koşulları nedeniyle değiştirildi. 17'si kadın, 78'i erkek 95 yüzücü, Fener Adası yerine sahile yakın yerleştirilen dubaların çevresinde iki tur attı. Kısa parkurda ise bir değişiklik olmazken; 42'si kadın, 113'ü erkek yüzücü, Kumluk plajı ile beton iskele arasındaki 1500 metrelik güzergahta mücadele etti.

Hava sıcaklığının 16 derece, deniz suyu sıcaklığının 17 derece olduğu Kumluk'ta kulaç atan yüzücüler bitiş noktasında bal ve harnup pekmezi ikram edilerek karşılandı. Maraton sonunda uzun parkur 5 bin metre erkeklerde; Reşit Yıldız bininci, Fuat Ergezen ikinci ve İrfan Hattatoğlu üçüncü oldu. Kadınlarda ise sadece iki yüzücü parkuru tamamlarken Julie Upmeyer birinci, Kleopatra Stogıannıdou ikinci oldu.

1500 metrelik kısa parkur erkeklerde Arda Tümer birinci, Tahsin Saraç ikinci, Celal Altunbaş üçüncülüğü kazandı. Kadınlar kısa parkurda Gülşah Özkan birinci, Gülçin Deniz ikinci, Banu Belkıs Aş üçüncü oldu.

Organizasyon komitesi adına açıklama yapan Levent Özberk, "Bu yıl maratonumuzun ana teması, her geçen yıl giderek artan ve son aylarda ürkütücü boyuta ulaşan, kadınlara yönelik şiddet olaylarına tepkimizi göstermek amacıyla 'Kadına Şiddete Hayır' olarak belirlendi" dedi.

Kadını yönelik şiddete karşı kulaç attılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN