• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Adnan Menderes’te umutsuzluğa yer yok

Adnan Menderes’te umutsuzluğa yer yok

03.12.2015, 00:00

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü, kalp rahatsızlığı geçiren Aymelek Derneği Başkan Yardımcısı Güler Alkoç'un iki kalp kapağını başarılı bir operasyonla değiştirerek, sağlığına kavuşturdu. Aydın'da yüzlerce ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye temin eden Aymelek Derneği'nin Başkan Yardımcısı Güler Alkoç (53), 10 gün önce nefes darlığı şikayetiyle hastanenin kardiyoloji bölümüne başvurdu. Kalp kapakçıklarının değişmesi için ameliyat önerilen Alkoç'a operasyon öncesinde Doç. Dr. Güngör tarafından anjiyo yapıldı.

Yılda 350 ameliyat

Anjiyonun ardından yapılan ameliyatla iki kalp kapağı değiştirilen Alkoç, sağlığına kavuştu. Kalp-Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem Ali Özkısacık, "İki kalp kapağını 4 saat süren bir operasyonla değiştirdik. Hastamızın durumu gayet iyi. Yılda 350 ameliyat yapan ADÜ Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz" dedi. Ameliyat sonrası Alkoç'u ziyaret eden Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altınbaş, "Çok sevdiğim görev arkadaşım, hastanemizin doktorları tarafından sağlığına kavuşturuldu. Aydınlı bir vatandaş olarak ADÜ ile gurur duyuyorum ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

MEHMET KAVAS

Adnan Menderes’te umutsuzluğa yer yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA