‘Kral Baybora’ya 50 bin TL feda olsun’

Giriş Tarihi:16.02.2017, 22:44 Güncelleme Tarihi:16.02.2017, 22:47
İşadamı Mehmet Hampa, güreşlerde yenilgi yüzü görmeyen şampiyon deve “Kral Baybora 1”e gönüllü sponsorluk desteği veriyor. Hampa, devenin yıllık 50 bin lirayı aşan bakım masrafını karşılıyor

Bayındırlı işadamı Mehmet Hampa, arenaların yenilgisiz lideri şampiyon deve "Kral Baybora 1"e 4 yıldır hiçbir karşılık beklemeden sponsorluk desteği veriyor.
Bayındır'da Aksan Massey Ferguson bayiliği ile Mehmet Hampa Tarım İşletmeleri'nin sahibi olan işadamı, Aydın Atça'da yaşayan şampiyon devenin yıllık 50 bin lirayı aşan bakım masrafını karşıladığı gibi katıldığı her güreşini de büyük bir heyecanla izliyor.

Futbolu solladı Ege'nin vazgeçilmezleri arasında yer alan "Deve Güreşleri" son yıllarda futboldan daha fazla seyirci topluyor. Ortalama 15-20 bin kişinin izlediği güreşler, Ege, Marmara ve Akdeniz'de büyük bir heyecana sahne oluyor. Bayındırlı işadamı Mehmet Hampa, Yörük kültürünün en önemli öğelerinden biri olan deve güreşlerine farklı bir boyut kazandıran isim oldu. Aksan Massey Ferguson bayiliği ile Mehmet Hampa Tarım İşletmeleri'nin sahibi olan genç işadamının deve sevgisi görenleri şaşkına çeviriyor.

Güreş arenalarında yaklaşık 6 yıldır fırtına gibi esen "Baybora 1" adlı devenin sponsorluğunu hiçbir karşılık beklemeden üstlenen işadamı Hampa, bugüne kadar katıldığı güreşlerde henüz yenilgi yüzü görmeyen şampiyon devenin yıllık 50 bin lirayı aşan bakım ücretini karşılıyor. 13 yaşındaki Baybora 1 ise çıktığı her güreşte sırtında işadamının adını gururla taşıyor.

PARA DEĞİL SEVMEK!

Baybora 1'in özel bir seyirci kitlesi olduğunu söyleyen Hampa, "Onun katıldığı güreşlere Ege, Marmara ve Akdeniz'den özel bir taraftar kitlesi geliyor.
En son Milas'ta düzenlenen güreşlerde, rakibi "Kanka" ile kıyasıya bir mücadeleye girdi.
Çok zor bir güreşten sonra neredeyse imkansızı başararak sahadan beraberlikle ayrıldı. "Kanka" ile aralarında, GS-FB gibi büyük bir rekabet ve çekişme var. Baybora 2 ise, çok yakında yine arenalarda olacak. Sahiplerine, 800 bin lira gibi rakamlar teklif edildi ama satmadılar. Bu para değil sevgi işi" diye konuştu.

"ÖLÜNCEYE KADAR BAKACAĞIM"

"Kral" lakaplı Baybora 1 ve en az onun kadar ünlü Baybora 2'nin sahipleri Mustafa Cimcöz ve İbrahim Akay'ın Aydın Atça'da yaşadığını belirten işadamı Hampa, "Baybora 1 ve Baybora 2'ye 4 yıl önce gelen teklif üzerine sponsor oldum. Sahipleriyle güçlü bir dostluğum var. Baybora 1'i özlediğim zamanlarda Atça'ya gidip ziyaret ediyorum. Onunla aramızda farklı bir bağ var. Katıldığı 80'i aşkın güreşte yenilgi yüzü görmedi. Deve güreşlerinin hiçbirini çocukluğumdan bu yana kaçırmadım. Baybora 1, arenaya çıktığında heyecandan yerimde duramıyorum. Güreş başlamadan önce yanına gidip 'Hadi oğlum beni mahçup etme' diye ona moral veriyorum. 3 bakıcısı var. Yem ve diğer masraflarını karşılıyorum. Güreştiği sürece Baybora 1 ve Baybora 2'ye sponsor olacağım. Gün gelip güreşemez duruma geldiklerinde eğer sahipleri izin verirse iki deveyi de Bayındır'a getirip ölünceye kadar bakacağım. Öldüklerinde ise onlara özel mezar yaptıracağım" dedi.

NADİR UYSAL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.