İstanbul’un surlarını Sur Çelik koruyacak

Giriş Tarihi:19.05.2017, 23:09 Güncelleme Tarihi:19.05.2017, 23:09

Aydın'da üretim yapıp dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren Sur Çelik Kapı, içler acısı halde olan İstanbul surlarına dikkat çekmek için kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Sur Çelik Kapı, proje kapsamında Türkiye'nin farklı illeri ve yurtdışında çalışan mimarlara yönelik İstanbul surlarına gezi düzenledi. Arkeolog Nezih Başgelen'in rehberlik ettiği gezide Ortaçağ'dan günümüze kadar gelen surların özellikleri etkinliğe davetli olan mimarlara tanıtıldı. Geziye katılan mimarlar surlarda inceleme yaparak fotoğraflar çekti. Gezi esnasında İstanbul surlarının defineciler tarafından talan edildiği ve korunamayan alanların yıkılmaya yüz tuttuğu görüldü. Sur Çelik Kapı Firması'nın sahibi Yalçın Pekgüzel, "Kültür hazinesi olan İstanbul surlarını tanıtarak korunmasına katkı sağlamaya çalışacağız" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.