• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de öğrenciler koyun kırkarak harçlıklarını çıkarıyor

'in ilçesindeki Salur Anadolu Teknik Meslek Lisesi Hayvan Sağlığı Bölümünde eğitim gören öğrenciler, Bandırma'daki Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde yetiştirilen koyunları kırkıyor. Yaklaşık 3 bin koyunun kırkma işlemini üstlenen öğrenciler, mesleki tecrübe edinmenin yanı sıra hem harçlıklarını çıkarıyor hem de okulun döner sermayesine para kazandırıyor.

Balıkesir'de öğrenciler koyun kırkarak harçlıklarını çıkarıyor

15.05.2019, 12:14

'in ilçesindeki Salur Anadolu Teknik Meslek Lisesi Hayvan Sağlığı Bölümü öğrencileri, Bandırma'daki Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde yetiştirilen koyunları kırkarak hem harçlıklarını çıkarıyor hem de mesleki tecrübe ediniyor.

İlçenin kırsal Salur Mahallesi'ndeki lisenin hayvan sağlığı bölümünde eğitim gören 30 öğrenci, uygulama derslerinde okuldaki hayvan hastanesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar ile sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları kapsamında aşılama, tırnak kesimi, yün kesimlerini yapıyor.

Balıkesir'de öğrenciler koyun kırkarak harçlıklarını çıkarıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA