Siyasetin stresi başkanları fıtık etti

Giriş Tarihi:22.07.2015, 19:21 Güncelleme Tarihi:22.07.2015, 19:22
CHP İl Başkanı Bedri Serter ve MHP İl Başkanı Necat Karataş, bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olmaya hazırlanıyor
MHP ve CHP'nin İzmir İl başkanları, seçimden hemen sonra fıtık oldu. Masaj ve sıcak sularda şifa arayan iki başkanın da ameliyat olmaya hazırlandığı öğrenildi. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, siyasetin stresini bateri çalarak atmaya çalışsa da başarılı olamadı. Seçimden sonra omuriliğindeki sinir sıkışması nedeniyle masöz Hediye Öztürk'ten yardım alan Serter, bu arada termal sudan da yararlanan Serter, şikayetleri artınca tedavi için Buca'daki Tınaztepe Hastanesi'ne başvurdu.
Omuriliğinde tek fıtık nedeniyle hareket edemez hale gelen Serter'in, tedavinin bu aşamasında ev istirahati yaptığı öğrenildi. Öte yandan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş'ın da bel fıtığı ameliyatına hazırlandığı öğrenildi. Karataş, giderek artan ve yaşam kalitesini düşüren ağrılar nedeniyle bir süre önce doktora başvurmuş, ve "Ameliyat olmanız gerekiyor" yanıtını almıştı.

Çağımızın hastalığı
Uzmanlar, geçmiş yıllarda daha çok ağır yük kaldırma, uzun süre oturma veya sabit ayakta durma durumlarında görülen bel ve boyun fıtıklarının günümüzde aşırı stresin etkisi ve yaygınlığı ile her meslek grubunda ortaya çıkabildiğine işaret ediyor. Aşırı zihinsel meşguliyeti olan, birçok şeyi aynı gün içinde düşünüp halletmeye çalışan, hassas ve titiz mizaçta olan, aşırı mükemmeliyetçi, kronik sinirsel gerginlikler yaşayanlar bel ve boyun fıtıklarına diğerlerinden daha kolay yakalanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.