Yunan iftirasına bilimsel tepki Haberine Yapılan Yorumlar
4 yorum yapıldı

kalan karakter 1000

Yunan iftirasına bilimsel tepki haberine yapılan yorumlar (4 yorum)

karşıyakalı karşıyakalı

yaklaşık 30 yıldır iki anten dönemi vede gemiyle eylül ayında yunanistana yakın geçerken tv görüntüleri yayınlar ve yaktılar diyerek propogandalarını sürdürürler,biz seyreder yanlışı yorumlardık.smyrna şimdilerde yorumlamış.kurguları benzer.Mübadelede giritten asimilasyon ve zulumden kaçarak gelen babam ve ailesi,urla iskelede yanık yıkık bir kule sökülmüş bağlar taşlarla doldurulmuş kuyular içinde geleceklerine başladılar.Çekirdek topraklara dönüş,küçülmenin gereğiydi.Suçlu olamazlar.Çünkü adı mübadele.Onlar giritten ayrılırken yıkıp yakmamışlar.Benden sonraya yar olmasın dememişler.Yunan ve ermeni kardeşlerimiz gücenmesinler,
avuçlarının içine aldıkları osmanlıyı yönetirlerken hata yaptılar.Genç türkiye onları bağırlarına basıyor .Soykırımcı timsahların kızgın karalamaları ve iftiraları tarihle yüzleşildiğinde, gözyaşlarını silmelerini gerektirecek.Artniyet ve kalleşlik olmadığında birlikte yaşam günümüz coğrafyasında mümkün.kargaşa ve kaostan faydalananlar hata yapıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 25.02.2012 12:20
Karşının yakası Karşının yakası

Eskiden büyüklerimizden duyardık.Yangını başlatanlar civar köy kasabalardan ganimet helaldir diye gelenlerdir.Eşeğini,katırını,atını alan gelmiş.Çocukken büyüklerimiz anlatırdı....Yalan söylüyor olamazlar herhalde...Ermenilerin yardım ettiğine gelince çok yerde okudum ama anlatanlardan hiç duymadım.Bu anlatan insanlardan kimse kalmadı ki çevremizde.Bunları filme almak lazımmış.Çiğli'den yangın görülmüş 3 - 4 gün sonra başlamış.Çiğli'den geçen eşeklerin birinde çivi kasaları varmış onları bile talan etmişler..Babaannem onlara ..şakiler...derdi...Bu insanlar gördüklerini anlatıyorlardı.Tarihçiler karşı çıkıyor ama var birşeyler.Manisa yı yunanların yaktığınıda iyi biliyorlar anlatıyorlardı.Bataklıklarda çıkan meşaleye benzer bir otu gazlatıp evlerin saçaklarını yaka yaka gitmişler Palikaryalar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 25.02.2012 10:48
smyrna smyrna

izmirin kurtuluşu 9 eylül 1922 yanışı 13 eylül 1922..türk ordusu şehire girmiş ve gayri müslümlerin çoğu can derdine düşmüş kordon boyuna sığınmışlarken,sizce kim yakabilir izmiri? üstelik kordondaki sığınmacılar evlerine geri dönme umuduyla sokağa çıkmışlar...ermeniler yaktı konusunu da şöyle düzelteyim;ermeniler yakılmasına sebeb oldular denirse kabul ederim...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 25.02.2012 02:51
namık namık

Bu yunanlar açlıktan geberecekler gider ayak ne sayıklıyolar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 25.02.2012 01:45
habere yorum yaz!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.