Stil programları kurgu, gençler örnek almasın

Giriş Tarihi:16.06.2017, 16:36 Güncelleme Tarihi:16.06.2017, 16:36
Fatoş Kabasakal, “Giyim ve stil programlarını izleyen gençler, konuyu yanlış anlıyor. O programlarda abartılı makyajlar, show dünyasına yönelik sıra dışı kostümler kullanılıyor. Bizim kızlarımız da o programları baz alarak aynı şekilde giyinip sokakta dolaşıyor. Onları gerçek zannediyorlar galiba. Örnek almasınlar, saçma oluyor” dedi

ERCAN AKGÜN

Uzun yıllar pek çok dizi filmde rol alan, halen ulusal bir kanalda sunuculuk yapan ve sadece özel defilelerde podyuma çıkan Fatoş Kabasakal, son 2.5 yıldır tiyatroya ayrı bir hayranlık duymaya başladı. Dizilere nazaran tiyatroyu daha çok sevdiğini belirten Kabasakal, "Keyifli bir iş ama aşkla yapılabilecek bir şey. Parasal anlamda beklentileri karşılayan bir durum yok. O yüzden çok seviyorsanız yapmalısınız" dedi. Son yıllarda ilgi gören moda ve giyim programlarına da konuk olan güzel oyuncu, ekran başındaki kızların bu yarışmaları yanlış algıladığını ifade ederek, "O programlarda genelde abartılı makyajlar, show dünyasına yönelik sıra dışı kostümler kullanılıyor.
Bizim kızlarımız da o programları baz alarak aynı şekilde giyinip sokakta dolaşıyor.
Onları gerçek zannediyorlar galiba.
Bir kulübe ya da partiye giderken giyilebilir fakat sokakta kahve içmeye giderken bunu yapmak biraz saçma oluyor. Kızlarımız programları izlerken yanlış anlıyorlar sanki" yorumunu yaptı.

Fatoş şu an hangi kanaldasın?
- Bir kanalda "Biz Bunu Beğendik" programını sunuyorum. 4. yılımıza gireceğiz.

Televizyon dışında yaptığın başka şeyler var mı?
- 2.5 yıldır rol aldığım "Aşka Olan Meylim Senin Yüzündendir" adlı bir tiyatro oyunu vardı. Bu sene yarım sezon orada görev aldım, çünkü biraz dinlenmek istedim.

Şimdi ne yapıyorsun?
- Bir yandan televizyon programı devam ediyor bir yandan da Ramazan Ayı nedeniyle İstanbul Ataşehir'de sokak tiyatrosunda sahneye çıkıyorum. Geçen sene de yapmıştık bunu. Ramazan Temaşası deniyor; tamamen o dönemin dili, Osmanlı kıyafetleri falan oluyor. Geçmiş zamanda yaşanmış bir kumpanya anlatılıyor.
İftardan sonra 40 dakika süren keyifli bir komedi.

TİYATRO DAHA CİDDİ

Oyunculuğu seviyor musun?
Tiyatro oyunculuğunu daha çok sevdim.
Keyifli bir iş ama aşkla yapılabilecek bir şey. Parasal anlamda beklentileri karşılayan bir durum yok. O yüzden çok seviyorsanız, ekip güzelse, iş güzelse, rolün güzelse koşarak gidiyorsun. Bana da hep öyle güzel projeler denk geldi.
Ramazan tiyatrosunu sergilediğimiz yer evime çok uzak ama severek yaptığım için sorun olmuyor.

AKLIMA YATARSA ROL ALIRIM

Peki yeni bir dizi çalışması olacak mı yakında?
- Dizi için de görüşmeler yapıyoruz ama hiç gönlüme göre bir proje denk gelmedi.
Olsun diye de herhangi bir dizide yer almak istemiyorum. Bir sürü arkadaşım yeni dizilerde başlıyor sonra pıt diye bitiyor. Aklıma yatan güzel bir iş olursa olur, yoksa çok da mühim değil. Zaten oyunculuğu tiyatro sahnesinde severek yapıyorum. Beni en çok mutlu eden yer tiyatro. Aslında bütün oyuncular gerçek oyunculuk duygusunu tadabilmek için tiyatroyu tercih eder.

'NE GİYEYİM' DİYORLAR

Başka bir değişiklik var mı iş hayatında?
- Hiç yapmadığım bir şey yaptım ve "Gardırop Savaşları" programına katıldım.
Ünlülerin dahil olduğu bir bölümdü.
Çok değişik günler geçirdim. Hayatımda çok güzel bir renk oldu orası.

Benim pek izlediğim programlar değil. O yüzden senin oraya çıktığından haberim yoktu.
- Birçok kişi beni "Bez Bebek" dizisinden dolayı hatırlıyor ama "Gardırop Savaşları"nı da epey izleyen varmış.
Yolda giderken "Ne giyeyim" diye soruyor herkes bana. Ben o kadar moda gurusu bir insan değilim ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

GERÇEK SANIYORLAR


İnsanlar bu tarz programları çok izliyor ama dışarıdan baktığın zaman gençlerimizin giyimleri nasıl sence?
- Gençler şöyle bir hata yapıyor; o programlarda genelde abartılı makyajlar, show dünyasına yönelik sıra dışı kostümler kullanılıyor. Bizim kızlarımız da o programları baz alarak aynı şekilde giyinip sokakta dolaşıyor. Onları gerçek zannediyorlar galiba. İzleyiciler, oradaki kıyafetleri ve marjinal makyajları gerçekle karıştırıyor bazen. Bir gece kulübüne ya da partiye giderken uygulayabilirler fakat sokakta kahve içmeye giderken bunu yapmak biraz saçma oluyor. Ekran başındaki kızlarımız programları izlerken yanlış anlıyorlar sanki. Bence bir şeyi sadece moda diye alıp giymek doğru değil, üstüne yakışanı giymek doğru.

İZMİR'E TAŞINMALI

Mayo veya iç çamaşırı defilesine çıkar mısın?
- Fiziğim düzgün fakat defile yerine o mayonun katalog çekimine katılmayı tercih ederim.
Podyumda insanların önünde utanırım, orada olmak istemem yani. Yoksa başka bir sebepten değil, utanırım sadece. Plajda da yürüyorum bikini mayo ile ama oradaki algı başka.

Peki fiziğini nasıl koruyorsun?
Yediklerime dikkat ediyorum. Abartmadan istediğim her şeyi yiyebiliyorum. Spor yapmıyorum ama artık zamanı geldi diye düşünüyorum.
Bu yaz bol bol bikini giymeyi planlıyorum.
En iyi ben olmalıyım, o yüzden pilatese başlıyorum. Ramazan Ayı sonrasında Çeşme plajlarında bol bol görüşeceğiz Ercan.

Sporsuz halin buysa spor yaptığın zaman nasıl olacak acaba merak ediyorum.
- Şu an iyiyim, vücudumda sorun yok ama daha da iyi olmalıyım.

Günlük hayatta işin dışında hobi tarzı şeylere vaktin oluyor mu?
- İstanbul'da zamanımın büyük kısmı trafikte geçiyor. Minimum 1.5-2 saatim sadece işe gidiş için sürüyor. Bunun bir de dönüşü var.
Başka şeylere ayıracak vakit yok ki. Toplu taşıma da problem araçla gitsem de problem.
İstanbul'da kendime ayıracak zamanım yok.
Bazen diyorum ki acaba İzmir'e mi taşınsam.

Hiç de fena olmaz.
- Gerçekten bak şaka yapmıyorum. Buraya yerleşmeyi düşünüyorum.

Yakın zamanda İzmir'e gelmiş miydin?
- En son geçen ay Olgunlaşma Enstitüsü'nün defilesi için gelmiştim.

Seni normalde aşk hayatınla pek ortalıkta görmüyoruz. Nedir bunu sebebi?
- Ben duygu kadınıyım. Gerçekten gönlümün aldığı insanla birlikte olabiliyorum.
Sadece yakışıklı diye veya konumu iyi diye birisiyle birlikte olmayı tercih edenlerden değilim. Onu yapamam. Gerçek anlamda elini tutabildiğim insanla aşk yaşarım. Aday çok ama beni etkileyen biri henüz çıkmadı karşıma. Zaten birisi olursa da ben s aklamam ki. Çok rahat el ele dolaşırım.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.