• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KADERİN CİLVESİ

KADERİN CİLVESİ

02.02.2018, 00:00

Bir zamanlar onları yakınlarından başka kimse tanımazdı. Kimi dişçiydi, kimi matematikçi. Cankurtaranlık yapan da vardı, mağazada tezgahtar olarak çalışan da... Gösteri dünyasının özellikle de yeni nesil ünlüleri genellikle konservatuvar mezunu. Yani yaptıkları işin eğitimini de alıyorlar. Ama aralarında bazıları var ki onlar oyunculuk ya da müzik konusunda herhangi bir eğitimleri olmadığı halde bu alanlarda üne kavuştu. Fahrettin Cüreklibatur ya da herkesin tanıdığı adıyla Cüneyt Arkın bunun en çarpıcı örneklerinden biri... Onun bir tıp doktoru olduğunu bilmeyen yok artık. Peki ya diğer ünlülerin artık yapmasalar bile gerçek mesleklerini biliyor musunuz? İşte ünlüler ve eğer bugünlere gelmeselerdi belki de hala yapıyor olacakları meslekleri...

Diş hekimi Matiz!

Gerçek adı Fatih Karaca olan Mabel Matiz, 2008'de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuş. Daha sonra kariyer tercihini müzikten yana kullanan şarkıcı Mabel Matiz, kasım aylarında sosyal medya hesabından 'Diş Hekimleri Günü'nü kutlamayı ihmal etmiyor. Sevilen şarkıcı Mabel Matiz, geçtiğimiz sene de sosyal medya hesabından 2008 yılına ait bir fotoğrafını kullanmış 'Ortodonti stajı' diye de not düşmüştü.

Hamallık yapıyordu

Murat Kekilli "Bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz" dediği şarkısıyla müzik dünyasında fırtınalar estirdi. Ama ünlü olmadan önce hamallık yapıyordu. Kekilli, bir röportajında "Eskiden halde kamyondan karpuz boşaltıyordum. Gerekirse yine yüksünmeden hamallık yaparım" demişti.
Hande Yener sıradan bir tezgahtardı Bugün en az giyim tarzı kadar ilginç şarkılarıyla bir ikon haline geldi. Ama onun serüveni de oldukça ilginç. Hande Yener, hayali olan şarkıcılığı gerçekleştiremeyince bir mağazada tezgahtarlığa başlamıştı.

Müzik öğretmeni Candan

Candan Erçetin arkeoloji eğitimi gördü. Bir süre de Galatasaray Lisesi'nde müzik öğretmenliği yaptı.

Kuyumcu Hatemo

Rober Hatemo, müzik hayatına atılmadan önce kuyumcuydu. Bugün ise ünlü bir şarkıcı. Eski mesleğine şaşıracaksınız
Muazzez Ersoy günümüzün ünlü şarkıcılarından biri. Ama bugünlere kolaylıkla gelmedi o da... Ersoy ünlü olmadan önce ailesine mali katkıda bulanabilmek için tezgahtarlık yapıyordu.

Belki de akademisyen olurdu

Sinemanın ve televizyonun yakışıklı oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu ünlü bir aktör olmasaydı belki - de iyi bir akademisyen olurdu.
İmirzalıoğlu, Yıldız Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu.

Bin kişinin hayatını kurtarmış

Yakışıklı oyuncu Barış Arduç, ünlü olmadan önce 8 yıl boyunca Şile'de cankurtaranlık yapmış.
'Kurtardığım kişinin sayısı binden fazla' diyen oyuncu, unutamadığı anısını şöyle anlattı: Bir hala-yeğen vardı.
Onlara yetişemedim, boğuldular. Çok kötü olmuştum, rüyalarıma giriyorlardı. İki yıldır baş etmeyi öğrendim.

KADERİN CİLVESİ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN