• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Bir ’ İzmirlilerle buluştu

08.03.2018, 16:50

Öyküsü gerçek kişi ve olaylardan yola çıkılarak kurgulanan 'Bir Eylül Uykusu'nun ilk versiyonu Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi konferans salonunda izleyicilerle buluştu. Her iki gösterime de sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. İzmirli izleyicilerden büyük beğeni toplayan "Bir Eylül Uykusu" 12 Eylül'ün toplumsal travmatik atmosferi içindeki ikinci nesli iç içe geçmiş iki sarmal metin halinde ele alıyor.

12 EYLÜL KABUSU

Gerçek anlamda sokağın hikayesi olan çalışma, konsepti ile ülkemizde bir ilke imza atıyor. Senaryosunu yazan ve yöneten Mutlu Polat da filmin ana karakterini canlandırdığı gibi sahnede de meddah olarak yer alıyor. Gösterimde filmin alt yapı müzikleri ve efektlerinin yanı sıra müzisyen Raci Çığırtkan üflemeli çalgılarla doğaçlama tınılarıyla canlı performans sergiliyor.

ERCAN AKGÜN

‘Bir Eylül Uykusu’ İzmirlilerle buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN