• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Arıların kraliçesi

Arıların kraliçesi

24.02.2018, 11:10

Manisalı ev kadını , doğal beslenmek için arı yetiştiriciliği kursuna katıldı. Şimdilik kendi ailesi için üretim yapan Keskin’in amacı profesyonelleşerek ticaret yapmak

Manisa'nın Salihli ilçesinde dünyaya gelen 44 yaşındaki Zehra Keskin, 2002 yılında Almanya'ya gitti. 8 yıl Almanya'da kaldıktan sonra Manisa'ya döndü.
Keskin, yıllarca merkezde yaşadıktan sonra şehir yaşantısından sıkılıp eşiyle birlikte Çamköy'e taşındı. Burada eşiyle birlikte doğal yaşamı tercih eden Keskin, toprakla ilgilenmeyi sevdikçe, tavuk ve ardından koyun beslemeye başladı. Bununla da yetinmeyen Keskin, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan 72 saatlik Arı Yetiştiriciliği Kursu'na katılarak eğitim aldı. Keskin, artık destek bulursa arı üretimi yaparak ticaretini gerçekleştirmek istiyor.

HEDEFİ BÜYÜK
İLK başlarda 5 kovanla başlamayı düşündüklerini kaydeden Keskin, hedeflerinden bahsetti. Keskin, "Biz arıyı sadece bal olarak değerlendiriyorduk ama arı zehrine kadar birçok ürün üretebiliyorsunuz. Bunun bir pazarı varmış. Şimdi üretimini hem de ticaretini yapmayı hedefliyorum" dedi.

Ç CÜNEYT HASÇELİK (MANİSA)

Arıların kraliçesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN