• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege sahillerinde 217 mavi bayrak dalgalanıyor

Ege sahillerinde 217 mavi bayrak dalgalanıyor

31.08.2018, 17:12

İzmir

Türkiye'de hem kültür hem de deniz turizmi açısından önde gelen illerden olan İzmir'de 52 mavi bayraklı plaj mevcut.
Son yıllarda özellikle yerli turistlerin gözdesi haline gelen Çeşme'de, özel otellerin yanında halk plajları da temizlik anlamında dikkat çekiyor. Çeşme'nin Ilıca Plajı, temiz denizi, ince kumu, tatlı esintisiyle ilçede mavi bayraklı plajlar arasında en bilineni olarak yerini alıyor. Alaçatı'da ise sörf okullarının bulunduğu plaj, görsel bir şölene ev sahipliği yapıyor.

Aydın

Ege'nin diğer bir incisi Aydın'da ise 30 mavi bayraklı plaj bulunuyor. Türkiye'de kruvaziyer turizminin başkenti olarak bilinen Kuşadası'nda ilçenin en bilinen plajı olan Kadınlar Denizi Plajı'nda ve Güzelçamlı Milli Parkı'nda mavi bayrak var. Didim Altınkum ise Türkiye'nin ilk mavi bayraklı plajları arasında yer alıyor.

Balıkesir

Marmara ve Ege denizlerinde 291 kilometre kıyısı bulunan Balıkesir'de, 23 mavi bayraklı plaj bulunuyor. Mavi bayraklı plajlar Burhaniye, Edremit ve Erdek ilçelerinde toplanmış durumda.

Çanakkale

Üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olan Marmara'da ve Ege'de kıyıları bulunan, doğayla iç içe koylarıyla dikkat çeken Çanakkale'de, 12 mavi bayraklı plaj bulunuyor. Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ve Behramkale köyünde bulunan mavi bayraklı 5 plaj, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Muğla

Bin 484 kilometreyle Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip, doğal güzellikleriyle ünlü turizm merkezlerini sınırları içinde bulunduran Muğla'da 100 mavi bayrak var. Bodrum'da 60, Marmaris'te 16, Fethiye'de 8, Datça'da 8, Ortaca'da 5, Milas'ta 2, Ula'da 1 mavi bayraklı plaj mevcut.

Ege sahillerinde 217 mavi bayrak dalgalanıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN