• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gelinlerin yeni gözdesi konsepti

Gelinlerin yeni gözdesi Hint konsepti
Giriş Tarihi: 6.4.2019

düğünü modası yakında tüm Türkiye’yi saracak gibi. , bu modanın kokusunu almış ve hemen üretime başlamış. Hint gelinliği ararsanız ’nda bulmak mümkün

HACER ÖNOĞLU ÜLGER

Hint düğünlerini son birkaç yıldır Antalya'da görmeye alıştık.
Antalya'ya gelen Hintli aileler milyon dolarlık düğünlerini burada yapıyor. Hint geleneklerini Türkiye'ye taşıyor. Rengarenk Hint kıyafetleri içinde ve Hint müzikleri eşliğinde bol danslı bir düğünde olduğunuzu düşünsenize. Bu o kadar da zor değil çünkü şimdi moda Hint düğünleri.

ESNAFTA DURUM NE?

Son 3 yıldır bu düğünlerin revaçta olduğunu öğrenince kısa bir araştırma yapıp bunun esnaftaki yansımasını inceledim. Önce bir Kemeraltı turu yapıp Hint aksesuvarlarının satışa çıktığını görünce o birbirinden güzel işlemeleri Hint elbiselerinin satışı ne durumda diye baktım.

1500-5000 TL ARASI

1997'den bu yana gelinlik, abiye ve özel siparişler üzerine Çankaya'da hizmet veren Madam Moda'nın sahibi Erhan Taşer, 3 yıldır sattıkları 10 üründen 3'ünün Hint işi olduğunu söylüyor.
Ancak vitrinde görüp soranların sayısı da azımsanmayacak kadar çokmuş.
Hindistan'dan getirdikleri rengarenk işlemeli kumaşları İzmir'de birleştirip tasarladıkları kına ve gelinliklere her kesimden rağbet çok büyükmüş.
Kıyafetlerin fiyatları 1500 TL'den başlıyor ve 5 bin liraya kadar tasarımlar mevcut.

TALEP O KADAR ÇOK Kİ

Bu talepte Türkiye'de yapılan düğünlerin yanı sıra Hint filmlerinin ve dizilerinin de etkisi olduğunu söyleyen Taşer, "Talep o kadar çok ki, yakında tüm imalatçılara malzeme verecek duruma geleceğiz " diyor. Bu dükkanda kına elbisesi ve gelinliğin yanı sıra gelin annesine bile Hint kıyafeti tasarlıyorlar. Size sadece bu konsepte uygun bir düğün tasarlamak kalıyor.

Gelinlerin yeni gözdesi Hint konsepti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN