• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da coşkusu

Torbalı’da yörük coşkusu
Giriş Tarihi: 27.4.2019

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen, Torbalı Belediyesi ile Ahmetli Köyü Güzelleştirme Yörük Türkmen Efeleri Derneği'nin, göçebe yaşam tarzından yerleşik düzene geçen Ege Yörüklerinin sahip olduğu kültürel değerleri, gelenekleri, sosyal ilişkileri ve dayanışmalarını korumak amacıyla Torbalı'nın Ahmetli köyünde düzenledikleri geleneksel Yörük Şenliği, yarın yapılacak. Her yıl renkli görüntülere sahne olmakla birlikte geniş katılımın yapıldığı şenlikte, Türk Halk müziğinin sevilen sanatçıları Tolga Çandar ve Fatoş Kadıoğlu, şarkıları ve türküleriyle şenliğe renk katacak. Kültürel bir etkinlik olması nedeniyle birçok kişinin ilgisini çeken Yörük şenliğinde İzmir, Muğla, Aydın ve daha birçok zeybek oyunu oynanacak. Çevre illerden gelen efeler de gösterilerde katılımcılar için yere diz vuracak. Torbalı Ahmetli Mahallesinde saat 10.00'da başlayacak etkinliğe giriş ücretsiz.

Torbalı’da yörük coşkusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN