• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Serinleten şifa kaynağı koruk suyu

Serinleten şifa kaynağı koruk suyu
Giriş Tarihi: 10.8.2019

Aydın'da sıcak havadan bunalan vatandaşlar, koruk suyu tüketerek hem serinliyor hem de şifa buluyor. İnsan vücuduna birçok faydası bulunan koruk suyu Aydınlılardan sıcak yaz günlerinde yoğun talep görüyor. Ege Bölgesi'nde yaz mevsiminde hava sıcaklığının en yüksek yaşandığı kent olan Aydın'da vatandaşların en çok tükettiği içeceklerin başında koruk suyu geliyor. Sıcak havalarda vatandaşların serinlemek için tercih ettiği koruk suyu, insan vücuduna olan faydasıyla da dikkat çekiyor. Cilt hastalıkları başta olmak üzere sindirim sistemi ve kronik rahatsızlıkların tedavisinde önerilen koruk suyu çok seviliyor. Efeler ilçesindeki Hükümet Bulvarı'nda bardağı 5 liradan koruk suyu satan Burak Yakar, "Sıcak havadan bunalan vatandaşlarımız, serinlemek için koruk suyunu tercih ediyor. Adeta şifa kaynağı olan koruk suyunun insan vücuduna birçok faydası bulunuyor. Örneğin göz ağrılarını dindirir. Kurdeşen hastalığının tedavisinde kullanılır. Deride oluşan kızarıkları giderir. Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı önler. Sıcak havalarda toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Vücudu serinletir ve rahatlatıcı etkisi vardır. Egzama ve tüm cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. Aydın'da vatandaşlar koruk suyu tüketerek hem serinliyor hem de şifa depoluyor" dedi.

MEHMET KAVAS

Serinleten şifa kaynağı koruk suyu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA