• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gökyüzüyle tanışma kampı

bu hafta sonu çok farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Çadırlarınızı alıp çoluk çocuk gökyüzünün sırlarını keşfetmek için ne bekliyorsunuz? Ücretsiz etkinlikte konferanslar, deneyler, atölye çalışmaları sizi bekliyor

Gökyüzüyle tanışma kampı
Giriş Tarihi: 7.9.2019

Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile EÜ Gökyüzü Gözlem Kampı düzenleniyor. Türkiye'de astronomi alanında yapılan yılın en kapsamlı etkinliğine 400 kişi katılacak. Etkinlik süresince birçok gökyüzü faaliyetlerini yakından inceleme olanağı bulacak olan katılımcılar, aynı zamanda atölye çalışmalarına katılma fırsatı yakalayacaklar. Katılım ücretinin alınmayacağı bu dev etkinlik, bugün başlayıp yarın sona erecek.

GÖKTAŞI KOLEKSİYONU

İsteyen katılımcılar gece yarısı etkinlik alanından ayrılabilecekleri gibi, dileyen katılımcılar kendi çadırlarını da yanlarında getirerek, Gözlemevi'nin çadır alanında çadır kurup geçirebilecek. İzmir'in doğusunda yer alan Nif Dağı eteklerinde yer alan Ege Üniversitesi Gözlemevi yerleşkesinde düzenlenecek olan Gökyüzü Gözlem Kampı'nda teleskoplarla Güneş, Ay, Jüpiter, Satürn ve derin uzay cisimlerinin gözlemleri yanı sıra ülkemizde sadece ve sadece Ege Üniversitesi Gözlemevi'nde yer alan Göktaşı Koleksiyonu Sergisi ile Yıldızların Yaşamı gezisi, Karadelik Simülasyon deneyi ve Dünya'nın kendi ekseninde döndüğünü ispatlayan ülkemizdeki tek dev sarkaç ile deney gibi eşsiz bölümler de içeriyor.

5 FARKLI ATÖLYE

Etkinlikte, Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hasan Ali Dal, "Derin Uzaydaki İnsan" konulu bir konferans verecek. Yıldız Tepe'ye bir doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Çocuklara, Mars yüzey aracı yapımından güneş saati yapımına kadar beş farklı atölye çalışması da yer alacak.

Gökyüzüyle tanışma kampı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA