• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Oyuncağını kendi üretiyor

Oyuncağını kendi üretiyor
Giriş Tarihi: 9.5.2020

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan Bora Poyrazoğlu, ortaya koyduğu azmiyle görenlerin takdirini kazanıyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla 'Evde Kal' çağrısına uyan 10 yaşındaki Bora Poyrazoğlu, bu süreçte yeni buluşlara imza attı. Özel bir kolejde ortaokul öğrencisi olan Poyrazoğlu, bu yeni buluşlarında geri dönüşüme katkı sağlayarak milli servete de sahip çıktı. Bozulan ve kullanılmayan oyuncak ile eşyaları çöpe atmayan Poyrazoğlu, bu oyuncak ve eşyalardan yeni oyuncaklar üretiyor. Eski oyuncak ve eşyalardan firizbi ile bileklik yapan minik mucit son olarak ise elektrik ve motorlu hava üflemeli yeni bir oyuncak araba üretti.

ÇÖP DEĞİL GERİ DÖNÜŞÜM
Herkesi geri dönüşüme katkıda bulunmaya davet eden Poyrazoğlu, "Eski, bozulmuş oyuncaklarımız ve eşyalarımız çöpe gidiyor. Bu oyuncak ve eşyaların çöpe gitmemesi için yeni ürünler yapmaya karar verdim. 'Sakla samanı gelir zamanı' atasözünden hareketle ilk olarak eski oyuncak ve eşyalardan çocuklar için firizbi ile bileklik yaptım. Son olarak ise elektrik ve motorlu hava üflemeli yeni bir oyuncak tasarladım. Enerjiyi de şarj edilebilen pillerden sağlıyorum. Geri dönüşüm yaparak oyuncak ve eşyalardan yeni ürünler elde etmeye devam edeceğim. Böylelikle milli servetimize de sahip çıkacağım. İlerleyen yıllarda doğaya zarar vermeden araç üretmek gibi bir hedefim var. Bu hedefimi gerçekleştirerek hem ülkemiz hem de milletimiz için önemli projeler yapmak istiyorum" dedi.

Mehmet KAVAS

Oyuncağını kendi üretiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA