• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nin müze evi

Selendi’nin müze evi
Giriş Tarihi: 9.5.2020

Manisa'nın Selendi ilçesine bağlı Çansa Mahallesi'nde çiftçilikle uğraşan Necati Atalay (61) merakından dolayı topladığı eski eşyaları evinde yaptığı müzede sergiliyor. Bu iş için mahalle mahalle gezerek eski eşyaları topladı, tamiratını yaptı, bu da yetmedi evinin alt katına bunları sergilemek için yer yaptı. Müzeye dönen evin alt katı meraklıların uğrak yeri haline geldi. Atalarımızın eşyalarını gelecek nesillere göstermek için bunları sergilediğini belirten Atalay, "Gelecek nesillere ışık olacak birçok tarihi eşyamız var. Eskiden kadınlarımızın el ile dokuduğu el kirkidleri, radyolar, bakraçlar, hamur tekneleri, eski telefonlar, dikiş makineleri, el fenerleri, televizyonlar, fenerler, tarım aletleri ile ismini sayamadığım malzeme var. Atalarımız bunlarla bizleri bugünlere taşımış, biz de bu değerlere sahip çıkmaya çalışıyoruz" dedi.

ADEM ÇAKIR

Selendi’nin müze evi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA