Putin, İzmir'e karşı

Giriş Tarihi:29.03.2013, 19:20 Güncelleme Tarihi:29.03.2013, 19:20
Uluslararası EXPO 2020 Fuarı yarışında İzmir'in rakiplerinden biri olan Rusya'nın Ekaterinburg kenti atağa geçti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi kentinde Uluslararası Fuarcılık Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vicente Loscertales ve İcra Kurulu Üyesi Stein Christensen'le bir araya geldi. Ekaterinburg kentinin EXPO 2020 hazırlıkları ile ilgili BIE heyetine bilgi veren Putin, "Siz ve diğer katılımcılar Ekaterinburg kentinin seçilmesi için karar verirse, kentin gelişimi ve altyapı çalışmaları için ek destekler sağlayacağız" dedi. Yerel yöneticilerin otel ve konaklama için çalışmalara başladığına değinen Rus lider, havalimanı, otoban ve diğer tesislerle ilgili federal bütçeden gerekli desteğin aktarılacağını söyledi.
Kasım ayında BIE'ye çıkarma yapan Başbakan Yardımcısı Arkadi Dvorkoviç başkanlığındaki Rus EXPO 2020 heyeti, milyar dolarların üzerinde yatırım planlandığını, tekno park ve diğer altyapı çalışmaları ile kentin fuar için hazır geleceğini açıklamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.