• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kim Jong-un'dan 'ye tarihi davet

Kim Jong-un'dan Güney Kore'ye tarihi davet

10.02.2018, 14:26

ile heyetleri kış olimpiyatları sebebiyle bir araya geldikleri Güney Kore'de tarihi bir görüşme gerçekleşti. Görüşmede, ’un, Kuzey Kore lideri Kim tarafından Pyongyang’a davet edildiği belirtildi.

Dünya'nın gözü tarihi diplomatik görüşmenin yer aldığı Güney Kore'de.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in , Kuzey Kore'den lider Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong'un da yer aldığı bir heyetle bir araya geldi.
Güney Kore'den yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Moon'un, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un tarafından Pyongyang'a davet ettiği belirtildi.

Toplam 3 saat süren görüşmede nelerin konuşulduğu tam olarak bilinmese uzmanlar, elinde mavi bir dosya ile gelen Kim Yo-jong'un, Moon'a ağabeyi tarafından özel bir mesaj iletmek için görevlendirilmiş olabileceğine dikkat çekiyor.

Güney Kore'den yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Moon'un, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un tarafından Pyongyang'a davet ettiği belirtildi. İki ülke arasında 2007 yılından bu yana bu çapta bir görüşme yaşanmamıştı.

Kim Yo-jong, 1950-1953 yılları arasında yapılan Kore Savaşı sonrası Kim ailesinden adanın güneyini ziyaret eden ilk kişi olarak kayıtlara geçti.

Kuzey Kore, Pyeongchang'daki olimpiyatlara 22 sporcu ve performans sanatçılarından oluşan 550 kişilik heyetle katılıyor.

Kim Jong-un'dan Güney Kore'ye tarihi davet haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN